Töökogemusi kronoloogiliselt kirja pannes on üldiselt kõige tähtsam amet ning seejärel tööandja ametlik nimi. Kui aga tööandja nimi avaldab lugejale suuremat muljet, siis kindlasti alustada ettevõtte nimega ja seejärel ametinimetusega (sama formaati tuleks järgida iga töökohta mainides). Näiteks: Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei, teenindaja. Või: nõunik, Lihula Vallamaja. Esimese näite puhul on tegemist madalama kvalifikatsiooniga töökohaga, kuid institutsiooni reputatsioon ning kõrged nõudmised eeldavad, et isik (ja tema perekonnaliikmed) on läbinud edukalt taustauuringud ning on tõenäoliselt konkureerinud suurema hulga kandidaatidega kui nõunik, kes töötab väga väikeses asukohas.
Töökohtade puhul on oluline kirja panna tööülesannete lühikirjeldus/saavutused (punktidega eraldatud lühike paragrahv). Tööülesannetest/saavutustest kirjutades peaks kindlasti alustama kõige olulisemast.
Rahvusvaheliste resümeede puhul on oluline kirja panna ka riigid, kus haridus/kogemus on omandatud, ning loomulikult tuleb nii haridus kui töökogemus järjestada kronoloogilisse järjekorda, alustades kõige hilisemast.
Väga oluline on loetavus. Grammatikavigade vältimiseks on kõige parem lasta resümee kellelgi teisel üle vaadata enne, kui saadad selle ära, ja kindlasti tuleks vältida liigset informatsiooni. Hoiduda võiks ka värviliste tähtede ja värvide kasutamisest (kui ei kandideerita ilusalongi või kunstikooli).
Oluline on hoida sama formaati – tähtede kuju ja suurus ei tohiks erineda, välja arvatud alapealkirjades (Nt HARIDUS, TÖÖKOGEMUS).
Kõige olulisem on teha kindlaks, et resümee vastab töökuulutuses kirjeldatud ootustele. Suuremad rahvusvahelised firmad kasutavad tihti programme, mis resümeesid automaatselt analüüsivad, otsides sõnade vastavust resümeedes, mida on töökuulutuses mainitud. See ei tähenda loomulikult, et peaks kopeerima kõiki sõnu, mida on töökuulutuses mainitud. Väga oluline on analüüsida, mida peetakse oluliseks – tavaliselt alustatakse loetelu olulisemate oskuste nimetamisest, samuti võiks tähelepanu pöörata sellele, kas mõnda oskust, isikuomadust vm on töökuulutuses mainitud rohkem kui üks kord. Vastavalt sellele tuleks vormida resümee. Kui oled kasutanud oma resümees ja kaaskirjas enamikke võtmesõnu, mida on töökuulutuses mainitud, proovi järjestada informatsioon nii, et need võtmesõnad oleksid loetelude/paragrahvide alguses.