«Me ei oska seada omale realistlikke eesmärke,» ütles Cuddy. Ja kui me ei suuda täita oma ebarealistlikke eesmärke, tunneme ärevust ja meie enesehinnang langeb. Business Insider uuris temalt, kuidas mõjutab inimesi eesmärkide seadmine ja kuidas vältida selliseid lubadusi, mis mõjuvad kurnavalt. Cuddy sõnul tehakse uueks aastaks eesmärke seades tavaliselt neli viga.
1. Lubadused on tavaliselt absoluutsed
«Inimesed panevad kirja või mõtlevad omale eesmärke, mis on absoluutsed, aga see ennustab juba ette põrumist,» lausus Cuddy, «sest nad ei lähe kindlasti igal nädalal kolm korda trenni.»
Kui rääkida sellest samast näitest, siis esialgu võid sa ju korralikult trennis käia, kuid ühel hetkel jääd näiteks haigeks ja oled sunnitud kodus olema. See võib kõik su trenniplaanid segamini paisata ja pärast haigust sul polegi võib-olla enam tahtmist trenni minna.
Teisest küljest on mõttetu lubada endale midagi ebamäärast («ma leian töö»), kuna siis pole sul millestki kinni haarata.
2. Lubadusi raamib negatiivsus
Cuddy sõnul kipuvad inimesed «keskenduma sellele, mida nad tahavad enda juures muuta ja mis neile ei meeldi». Seda tehes kutsud endas esile negatiivseid tundeid. Mõned negatiivsed tunded võivad Cuddy hinnangul olla motiveerivad, kuid üldiselt ei ole neist kasu.
Ära luba endale, et «ma ei söö enam rämpstoitu», sest selline lubadus teeb sind juba eos maha. Pigem sõnasta oma eesmärk nii, et «ma toitun tervislikumalt», kuna see aitab sind paremini motiveerida ja optimismi hoida.