Londoni majanduskooli teadlased analüüsisid 18 000 Suurbritannia lapse andmeid, mis kajastasid laste arengut ja elu üsna pika perioodi vältel. Teadlaste eesmärgiks oli välja selgitada, kuidas on omavahel seotud ema vanus ja lapse areng. Selgus, et kõige intelligentsemad lapsed on neil naistel, kes olid sünnitamise ajal kolmekümnendates eluaastates, kirjutab Marie Claire.
Teadlased leidsid, et kolmekümnendates sünnitanud naiste lapsed on intelligentsemad, nad saavad erinevates testides paremaid tulemusi ja nende sooritused on paremad lastest, kelle emad olid sünnitamise ajal kahekümnendates või neljakümnendates.
Teadlane Alice Goisis lisas, et kolmekümnesed naised on enamasti kõrgemalt haritud, neil on parem sissetulek, stabiilne suhe, tervislikum elustiil ja nende rasedus on tavaliselt ka planeeritud. Kuigi neljakümnesed emad kipuvad lapsi kauem rinnaga toitma ja loevad neile rohkem ning suitsetavad vähem, võivad selles vanuses emadel olla suurema tõenäosusega ülekaalulised lapsed, sest vanemad emad mängivad oma lastega vähem kui nooremad.