Koduperenaisendus kui parasiteerumise vorm
Hirmus palju oleneb kaaslasest, kas ja kuidas ta oma koduperenaise igapäevast tööd hindab. Minu elukaaslane oli resoluutsel seisukohal, et naisel peab siiski väljaspool kodu ka tegevust olema. Tema nimelt soovis omale naist, kelle üle uhkust tunda, aga kuidas sa kiidad pikalt ja aastaid nõudepesemise või muruniitmise eest. Lisaks on tema suurimaid õudusunenägusid igav naine, kellega jututeemad otsa saavad, sest elu on nii rutiinne.
Päris rohkelt olen kohanud mõttelaadi, et koduperenaisendus on parasiteerimise vorm, kus osa inimesi maksab kõrgeid makse, et siis keegi «kodukana» selle eest hüvesid saaks nautida. Selles loosungis on kindlasti omajagu kibedust ja kadedustki, ma ise õnneks nii materialist pole, et teha arvutusi ja sajatada koduseid naisi, kuna meie maksusüsteemi arvestades on mittetöötav inimene suur kulu.
Veidi hämmastas ja valmistas pettumustki, et tuttavate mittetöötavate naistega rääkides oli vaid üks, kes ütleski rahulolevalt, et ta ei käi tööl sellepärast, et ei viitsi ja pole vaja. Sõidutab lapsi, tegeleb hobidega, ehitab, müttab, täiendab end ja möllab. Seda sädemega silmades ja see on minu jaoks mõnus ja kiiduväärne. Teised kodused aga kohmetusid, kui küsisin siira huviga, millega nad oma päevi sisustavad. Lootsin, et kuulen, kui mõnus on päevade kaupa lugeda, kokata, internetis surfata, kududa või teha mida iganes muud, millest töötavad inimesed unistavad, et neil rohkem aega jääks. Ma pole eriline koduhaldjas, aga süüa teha, koristada ning poes käia jõuan ka töö kõrvalt. See, et ma neid tegevusi naudingute edetabelite tippu ei paiguta, on juba muidugi iseasi.