Seega, mõelge korraks, kui tihti teil kodus on juttu sellest, mismoodi keegi end ja oma elu näeb, millest unistab ja mida kardab. Või kui tihti arutatakse – sõbralikult, südamlikult, kogu tähelepanuga üksteist kuulates – milliseid tundeid keegi eri olukordades kogeb. Kui tundub, et ega vist ei arutata, siis võiks sellised lihtsad kaardid appi võtta ju küll.
Kasu saavad lapsed, kel areneb nii oskus ennast analüüsida ja ka enda käitumist juhtida. Kasulik on see ka suurtele, kel tegelikult nendesamade oskustega tihti ju ka lood kiita pole. Tore on see, et need kaardid pakuvadki võimalust selliseid muidu võibolla kunstlikuna mõjuvaid jutte ette võtta mänguna. Lapsed lähevad muide vägagi elevile, kui vanemad taolise mängu ajal neile endast räägivad – ja mõnigi koolieelik, kel lugemine muidu just lemmiktegevus pole, satub nende kaartide teksti puurides täitsa hasarti. Kui lapsed on majas, siis harrastavad ja naudivad vanemad nagunii mitmeid tegevusi, mis võiks muidu tunduda pentsikud (määgivad, roomavad põrandal jne) ja omavahel natuke teistmoodi rääkimine ei ole enamiku perede jaoks arvatavasti veidruste tipp.
Kas kedagi hirmutas praegu see, et kaartide loomise taga on kliiniline psühholoog – kas mina või mu pere oleme siis haiged, need on võibolla mingid hullude kaardid? Ehk piisab, kui võtan niisama mõne vestmiku? Aga mõelge nüüd korraks. Tihti satuvad just psühholoogide juurde need lapsed ja täiskasvanud, kellel mured nii keeruliseks läinud, et ise enam sotti ei saa. Sellisel juhul ei pruugi alati ka spetsialistil olla kerge selliste inimestega kontakti saada, vahel tuleb võtta appi erinevaid nippe. Kui nüüd inimesed kasvõi selliste professionaali loodud kaartide abiga saavad paremini üksteisest aru – siis vahest polegi vaja psühholoogi või psühhiaatri aega kinni panna? Proovida ju võib.