Te ei taha, et teie laps täiskasvanuna oleks roppsuu? Vaadake oma sõnavara ja igapäevane keelekasutus üle.
Soovite, et laps oleks hooliv, teistega arvestav, südamlik? Küsige lähedastelt, kui hoolivaks ja südamlikuks nad teid peavad ja mida saaksite nende heaks veel teha.
Te soovite, et teie laps teeks tulevikus tööd, mis talle rõõmu pakuks ja elaks koos kaaslasega, keda ta usaldab ja armastab? Näidake ette, kuidas see käib – vaadake töö juures peeglisse, kas teie silmad säravad.
Vaadake oma südamesse, kas seal on usaldust ja armastust oma kaaslase vastu? Tahate, et laps oleks tulevikus õnnelik? Kui saate aru, et ise väga ei ole, siis võtke midagi ette – aasta, kümme või paarkümmend järgnevat vindumist või elu, mida mida lihtsalt täis tiksutakse ja talutakse, need lapsele õnnelik olemise kunsti just ei õpeta.
Lihtsad asjad on need kõik, väga lihtsad. Aga lapsed ju õpivad meie pealt just neid lihtsaid asju. Kui me kodus peame neile jutlusi sõbralikkusest ja lubaduste olulisusest , aga ise oleme kurjad ning meie tänased lubadused on ainult kenad sõnad, siis mida õpib laps? Et kaunis jutt loeb, tegu pole tähtis. Laste juures selline suhtumine meile ei meeldi, ega? Aga laps mõtleb, et vanemad teevad ja elavad sedasi, vanemad on kõige olulisemad, targad, kogenud, nemad teavad – just nii maailmas asjad käivad.