Siit leiad mõned soovitused selleks, et sotsiaalse võrdlemisega edukalt toime tulla:
1) TARBI VÄHEM SOTSIAALMEEDIAT
Sotsiaalmeedia on tore, aga sellel on väga tugevad miinused – esiteks on meil kalduvus sellest sõltuvusse jääda, ja teiseks soodustab see nn negatiivset sotsiaalset võrdlemist. Proovi mõned päevad ilma Facebooki jms olla ning saad kinnitust, kuidas enesetunne paraneb. Tegelikult kehtib see soovitus igasuguse meedia kohta – ka uudisteportaalid jt sellised kanalid võivad vägagi laastavalt mõjuda.
Selle asemel, et end kogu aeg kellegagi võrrelda, tasub end treenida rohkem praegusele hetkele ja käsilolevale tegevusele keskenduda. Kui 15 aastat tagasi öelda, et kõige edukamad on inimesed, kes suudavad multitask’ida (ehk siis mitut asja korraga teha), siis täna öeldakse, et kõige edukamad on inimesed, kes suudavad keskenduda. Aga see polegi enam nii lihtne, sest kõikvõimalikke segajaid on meie ümber nii palju – reklaam, meedia, sotsiaalmeedia, nutiäpid jms.
3) LÜLITA END VÄLJA SEGAJATEST
Kolmas soovitus ongi jätk eelmisele – õpi end kõikidest segajatest välja lülitama. Kui elu pakub meile täna ahvatlusi meelelahutuseks rohkem kui kunagi varem, on sellel oma hind – meie tulemuslikkus ja töövõime kahanevad, sest segajad (telefonid, Skype, Messenges, email, Facebook, jt) nõuvad kogu aeg tähelepanu, mis viib pidevatele töökatkestustele, mille kaudu meie efektiivsus kuni 25 protsenti kahaneb (väidetavalt kulub just nii palju aega selleks, et ühelt tegevuselt teisele ümber lülitada ja uuesti sisse elada). Kuigi me ei teadvusta seda, sest see kõik tundub olevat nn meelelahutus, on nendel segajatel tegelikult väga kõrge hind. Majandusteoorias nimetatakse seda alternatiivkuluks – iga minut, mille sa annad «segajale», ei anna sa millelegi olulisele. Ja just see on põhjus, miks nii paljudel inimestel on kogu aeg nii palju olulisi asju tegemata.