Clarki ülikooli psühholoog Jeffrey Arnett on uurinud noorte täiskasvanute (vanuses 18-29) ja ka vanemate täiskasvanute (25-39) arengut. Arnett on oma uuringutele tuginedes kindlaks teinud ühe olulise asja, mis näitab, et inimesest on saanud täiskasvanu. Nimelt on küps täiskasvanu rahul oma reaalsusega ja ta aktsepteerib seda, kirjutab Business Insider.
«Täiskasvanuks saamise juurde kuulub kindlasti otsuste tegemine,» sõnas Arnett ja lisas juurde ka selle, et täiskasvanuna ei mõtle inimene enam sellele, et midagi paremat võib olla tulemas. «Sa mõistad, et sinu ees on piiramatu arv võimalusi.» Teisisõnu tähendab see, et sa ei pruugi kunagi leida meest, kellest oled alati unistanud, kuid sa leiad kindlasti kellegi väga toreda. Ühel hetkel võid taibata, et tahaksid selle inimesega koos olla oma elu lõpuni, kuigi tal on võib-olla mõned puudujäägid.
Sama kehtib ka selle kohta, kui inimene otsib pidevalt midagi, mis teeks teda õnnelikuks ja pakuks rahuldust. Sa ei pruugi kunagi leida oma unelmate tööd, aga sa võid leida töö, mida sa naudid ja järsku märkad, et sa ei veeda enam vaba aega tööportaalides surfates.
«Kahekümnendate eluaastate lõpuks on enamik inimesi sellised otsused ära teinud ja üldiselt läheb neil kõigil hästi,» kommenteeris Arnett. «Nad teevad kompromisse, nagu kõik teisedki. Nad mõistavad, et ei pruugi saada täpselt seda, mida tahavad, seega nad lepivad sellega, mis on peaaegu sama hea. See ei mõju neile traumeerivalt.»