Kui sa räägid oma sõpradele elukaaslasest ainult halba, jäävad tema head omadused teistele täiesti tundmatuks, isegi kui nad võivad neid oma silmaga näha. Tahad kurta, kurda terapeudile.
Sa alandad oma elukaaslast teiste juuresolekul. Sarkastilised märkused ja silmade pööritamine võivad vihaga tunduda täiesti süütud tembud, kuid kallimale teevad need väga haiget. Seltskonnas oma partneri pilkamine saadab talle sõnumi, et teie suhe ei ole püha ja avalikult musta pesu pesemine rikub teie suhte privaatsust.
Nii mängite justkui kohutavat seebiooperit, mida seltskonnakaaslased üritavad küll ignoreerida, aga samal ajal huvitunult vaatavad. Nagu halb tõsielusari, millel pole käsikirja.
Sa valetad oma tunnete kohta. Emotsionaalne valelikkus võib avalduda mitmel moel. Näiteks oled nõus tegema midagi, mis sulle tegelikult ei meeldi ja valetad, et nii sobib küll. Samal ajal põled ise vihast ja ootad kannatamatult pääsemist. Partneri reetmine on ka see, kui valetad orgasmi saamise kohta. Kõige kahjulikum on aga emotsionaalne valelikkus siis, kui õigustad sellega oma väärtegusid.
Kui saad isegi sisimas aru, et oled teinud midagi sellist, mis on tegelikult vale, üritad ennast (ja oma partnerit) veenda, et kõik on õige. Mõnikord liialdad, mõnikord pisendad olukorda. Ise aga tead, et sa pole nii süütu midagi.
Sa oled lihtsalt isekas. Suhtes avaldub isekus näiteks selles, kui palju aega oled valmis kallimaga veetma, kuidas sa käitud voodis ja kui palju tähelepanu talle osutad. Vahel võib kahtlemata rohkem endale mõelda, ka see tuleb suhtele kasuks. Ent kui selline käitumine on järjepidev, näitad kallimale, et sul oleks üksi parem.