Päevatoimetaja:
Heidi Ruul
Saada vihje

Kuidas aru saada, et oled kaalulangetamisega liiale läinud?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Naine
Copy
Artikli foto
Foto: SCANPIX

Kui oled võtnud eesmärgiks kaalust alla võtta, siis võib-olla oled valmis kõike proovima, et oma eesmärki saavutada. Aga üheks suurimaks ohuks on see, et kaalulangetusplaanid võivad vahel anda soovitule vastupidise tulemuse, seda juhul, kui oled oma kaalulangetamisega liiale läinud.

Women’s Health Magazine tõi välja mõned märgid, mida tasuks kaalu langetades tähele panna, kuna need võivad viidata, et peaksid midagi muutma.

  • Jood päevas rohkem kui kaks liitrit vett

Väga oluline on vett juua, kuna see aitab kaalust alla võtta, aga ohtralt vee joomine isude leevendamiseks võib olla ohtlik. Enne söögikorda vee joomine võib kindlustada, et sa sööd vähem ja see on normaalne, aga ära asenda tervet söögikorda ega vahepala veega. Vesi ei täida kõhtu piisavalt ja võib juhtuda, et järgmisel söögikorral sööd sellepärast kaks korda rohkem. See, kui palju vett sa tegelikult vajad, sõltub su kehakaalust ja füüsilisest aktiivsusest, kuid üle kahe liitri ei tasuks päevas vett tarbida. Teine ohumärk on see, kui käid päevas enam kui kaheksa korda pissil ja su piss on täiesti värvitu.

  • Sa pole juba mitu nädalat söönud oma lemmiksööki

Esialgu võib tunduda hea mõttena jätta oma menüüst välja kõik kõrge kalorisisaldusega toidud, kuid pikas perspektiivis teed endale karuteene. Liiga jäik dieet võib sind alt vedada, sest kui «lubatud» toiduaineid pole saadaval, siis sa ei söögi või siis lubad endal patustada ja sööd midagi, mis on tegelikult ebatervislik. Lõpptulemuseks on see, et sa sööd liiga palju seda toitu, mida sa endale tavaolukorras ei lubaks. Tarbi kõike mõõdukalt ja ära loobu oma lemmiktoitudest, sest mida enam asju sa omale keelad, seda rohkem sa neid süüa tahad.

  • Teed iga päev trenni

Kui tunned, et su keha valutab ja oled pidevalt väsinud, kuid ärkad ikkagi hommikul varakult, et trenni minna, siis oleks aeg oma harjumusi muuta. Veeda mõnel õhtul parem aega oma pere ja tuttavatega, ära kiirusta alati pärast tööd trenni. Pea meeles, et su keha vajab aeg-ajalt puhkust.

  • Tarbid päevas vähem kui 1200 kilokalorit

Kuigi see, kui palju kilokaloreid su keha vajab, sõltub suuresti kehakaalust, pikkusest, eesmärgist ja aktiivsusest, ei tohiks lasta kilokalorite arvul langeda alla 1200, kuna siis ei jätku su kehal energiat. Selleks, et väsimust ja näljatunnet vältida, keskendu nendele toitudele, mil on kõrge toiteväärtus. Söö ohtralt juurvilju ja valke, ära karda kasulikke rasvu.

  • Sa kaalud end iga päev

Eduka kaalulangetuse märgiks pole ainult langev kaalunumber ja see võib vahel ka ebatäpne olla. Päevade lõikes võib kehakaal kõikuda ja selleks on palju erinevaid põhjuseid (keha hoiab vedelikke kinni, kõhukinnisus, suured pausid toidukordade vahel jne). Ürita end kaaluda korra nädalas ja keskendu pigem teistele märkidele (energia taseme tõus, paremini selga istuvad riided, motivatsiooni tõus).

  • Tahad kaalust alla võtta ainult parema välimuse nimel

See, kuidas sa oma kehasse suhtud ja kuidas sellest mõtled võib oluliselt mõjutada su välimust. Uuringud on tõestanud, et inimesed, kes usuvad, et nad on ülekaalulised, võtavad tõenäolisemalt kaalus juurde kui need, kes ei arva, et nad on ülekaalulised. Lisaks tasuks teada, et endaga kurjustamine oma välimuse pärast ei mõju kuigi hästi su enesehinnangule. Pigem keskendu üldisele muutusele, mõtle sellele, mida sa tunda tahad – seda nii füüsiliselt, sotsiaalselt kui ka emotsionaalselt. 

Tagasi üles