2. Kui märk sobib, jäta see meelde. Lõige istub, tunned end mugavalt? Tee oma telefoniga lihtsalt pilt brändist ja numbrist – on teinekord käepärast ja hoiad järgmisel katsel oluliselt aega kokku. Kollektsioonid on väga erinevad – mõni sobib selga soliidselt kehakale härrale, teine sihvakale noormehele, teksamaailmas on eri lõikeid lausa lugematul hulgal.
3. Tea, et paremates kauplustes on kohapeal olemas rätsepateenus. Kliendile tihti lausa tasuta! Siuh-säuh tehakse püksid lühemaks, laiemaks, kitsamaks – just seda, mis vaja, et istuvus oleks ideaalne. Pisut aega küll kulub, aga viimaks näed nagu moelooja juurest tulnud tippklassi härra. Täiusliku istuvuse kindlustab mõistagi ka mõõdu järgi tellitud ülikond. Kui hammas peale hakkab, siis mine, disaineri ateljeest tellitud rõivad võimendavad eneseusku ja avavad edu väravaid vägagi tõhusalt.
VÄRVID, MIS KANDJAGA EI SOBI
Teaduslikult on kindlaks tehtud, et enamiku meeste värvitaju ei ole nii detailne nagu naistel. Lisaks aitab naisi igapäevane praktika – me kekutame, meigime ja šoppame. Mehed ei vestle sellistel teemadel ju ilmaski: «Issand, kui lahedat värvi uus kampsun sul on, kust sa said?»
Tulemus on ilmne – värvimaailm tundub härradele kõhe valdkond. Mehed tahavad end kompetentsena tunda ja pigem väldivad kohti, kus on kerge ämbrisse astuda. Lihtsam ja turvalisem valik on kanda neutraaltoone ja klassikat. Samas jätame end nii ilma isikupärast ja eelistest, mida annaks inimese isikupära esile toov ja võimendav värvigamma. Jutt ei käi siin sellest, et kõik eesti mehed marssigu ringi vikerkaarevärvides, kaugel sellest! See mäng on peentes pooltoonides ja oskuslikult valitud detailides. Õiget värvi ei pea olema palju, et see juba kandjat toetaks ja talle plusspunkte teeniks. Näiteks meie laiuskraadil sobivad paljudele külmad ja küllastunud toonid ning tumesinine on märksa parem valik kui must, kuid sama erinevad nagu on inimesed, on ka neile sobivad värvid.