T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Netis toidupiltide vaatamine teeb paksemaks

Dagmar Lamp
, Naine.postimees toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Armastad netis toidupilte vaadata? Pole ka ime, tänapäeval ju teevad kõik igast oma roast foto ning riputavad selle Instagrami, Facebooki või Pinteresti. Ja kui ilusad kõik need söögid on! Uus uuring aga hoiatab: virtuaalne toitudenautimine aitab kaasa kaalutõusule.

Cosmopolitan vahendab teadusajakirja «Brain and Cognition», kus avaldati värske uuring. «Regulaarne virtuaalsete toitude vaatamine ning sellega seotud neuroloogilised, füsioloogilised ja käitumuslikud vasted, võivad tekitada meis liiga sageli näljatunde,» kirjutavad teadustöö autorid. Teisisõnu: iga kord, kui sa näed oma sõprade ja nende lehma lellepoegade postitatud isuäratavaid söögipilte, tekib ka sul tunne, et oleks aeg midagi põske pista, hoolimata sellest, kas su keha tegelikult ka sööki vajab. Mida rohkem sa Instagramis toidupilte uurid, seda rohkem üleliigseid kaloreid tarbida võid.

Toidu nägemine mõjutab sind füsioloogiliselt: kasvab süljetootmine, insuliinitase lööb kõikuma ning isegi südamelöökide arv võib tõusta. See juhtub, kuna keha valmistub mõnusaks söömaajaks, mida silmad justkui lubavad.

Kui sa oled juba ülekaalus, võivad sind eelkõige mõjutada kaloririkaste toitude pildid. Lisaks mainitakse uuringus, et kõige selle tulemusena võib päris maitseelamus pärast olla tunduvalt lahjem.

Teadlased lohutavad, et nende uurimistöö tulemused ei ole raudkindlad, kuna isu ja söömisharjumused on tegelikult palju keerulisemad ning neid mõjutavad tegureid on veelgi. Kuid sellegipoolest tasub siit võtta õppetund: kui oled dieedil, ära kiusa end gurmeesõprade uudisvoogude fotodega!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles