Psühholoogiaportaal Psychology Today uuris teadlastelt ja ekspertidelt, milliseid vigu tuleks töövestlusel kindlasti vältida.
1. Nõrk käepigistus. Kuigi see võib tunduda tühiasjana, on käepigistus väga oluline ja mõjutab seda, milline esmamulje sinust jääb. Paljud tööandjad otsustavad juba töövestluse alguses, kas neile meeldib antud kandidaat või mitte. Parima esmamulje jätmiseks veendu, et su käepigistus oleks tugev ja enesekindel.
2. Hoolitsemata välimus. Jällegi üks asi, mis mõjutab esmamuljet. Pole vahet, mis töö jaoks sa töövestlusele lähed, su välimus peaks olema professionaalne ja viisakas. Lohakas välimus võib jätta mulje, et sa oled lohakas töötaja.
3. Huvi puudumine. Kuula tähelepanelikult, mida tööandja sulle räägib, hoia temaga silmsidet ja väldi haigutamist. Sellised näpunäited võivad tunduda tühistena, aga pea meeles, et tööandja jälgib sind hoolikalt ja kui sa ei näita töö vastu huvi välja, siis tema võtab seda märgina, et sa pole eriti motiveeritud.
4. Liiga lühikesed vastused. Ekspertide sõnul on see üks kõige negatiivsemaid asju, mida töövestlusel teha – ühesõnalised või väga lühikesed vastused küsimustele, mis eeldavad pikemaid vastuseid, ei jäta sinust head muljet. Vasta küsimustele pigem pikalt ja näita, et sa oled motiveeritud töötaja.
5. Puudulik info tööandja kohta. Enne töövestlusele minekut tasuks veidi kodutööd teha ja uurida uue tööandja kohta võimalikult palju taustainfot. Tööandja võib küsida, miks sa tahad just selles firmas ja sellel ametikohal töötada. Veendu, et sa oskaksid talle vastata.