3. Riskimine on väga erutav
Pahandustesse sattumine võib vahel väga lõbus olla. Keelatud vilja maitsmine on erutav ja ka suur julgustükk. Samas võib ahvatlusi olla väga palju, kuid see ei tähenda, et me peaksime neile kõigile anduma. Inimene on võimeline oma tegevust kontrollima, petmise puhul ei saa keegi väita, et «see lihtsalt juhtus». Miks ei suuda aga mõned mehed end kontrollida?
4. Petmine tähendab võimu ja võimalusi
Uuringud on näidanud, et inimesed ei pruugi petta sugugi sellepärast, et nende abielu või suhe ei pakuks neile rahuldust. Paljud petavad lihtsalt seetõttu, et neil avaneb selleks võimalus. Näiteks Tiger Woodsil oli petmiseks väga soodne võimalus – ta tegutses valdkonnas, kus teda ümbritsesid peamiselt mehed, kes ei vaadanud petmisele alati viltu ja võisid tema jaoks isegi armukese leidmise lihtsamaks muuta.
Võimalik, et keskklassi pereisad petavad sama palju kui tuntud näitlejad või sportlased, kuid sellest lihtsalt ei räägita nii palju. Samas tuleb tunnistada, et jõukatel ja mõjuvõimsatel meestel on valikuvõimalusi rohkem, sest nad ei sõltu majanduslikus mõttes oma naistest. Nad ei pea muretsema sellepärast, kust või millal tuleb järgmine söögikord.
5. Me eristame häid tüdrukuid halbadest, abikaasasid tüdruksõpradest, alluvaid ülemustest
Halbu tüdrukuid, armukesi ja alluvaid nähakse seksuaalsete objektidena, samas kui abikaasade üle visatakse tihtipeale nalja. Abikaasad peaksid olema truud naised, kes ei peta kunagi oma mehi. Tegelikult on ju loogiline, et mõlemad abikaasad on truud, mitte ainult naised.