Nimelt saabuvat meil naiste seksuaalsuse tipp pigem varem, juba 30. eluaastates. «Aga vastab tõele, et naise seksuaalsus aastatega küpseb ning kuskil 32-aastaselt on naine oma seksuaalses kõrgeas,» märkis Toomsalu. Samuti on seksuoloogi sõnul teada, et naiste seksuaalsus erinevalt meestest vanemaks saades oluliselt ei lange.
Naise seksuaalsuse määrab väga palju tema psüühiline küpsus - veidi vanemas eas julgeb ja söandab ta oma kehaga, tahtmistega, eneseväärikusega kontaktis olla, tal on rohkem kogemusi ja fantaasiaid.
Igas ühiskonnas on see küpsusaste erinev ning Toomsalu kahtlustab, et Eesti naised ja ka mehed küpsevad varem, kui arvestada ka sotsiaalset küpsust. «Meie 25-aastast meest ei anna näiteks Ameerika 25-aastasega võrrelda,» tõdes ta, lisades, et meil õpitakse kiiremini vastutust võtma ja luuakse oluliselt nooremas eas ka perekond.
Seksuaalelu alguses pärsib Toomsalu sõnul tõelise naudingu kogemist hulk hirme ja komplekse oma keha suhtes. «Me veel otsime iseennast ja väga sageli on kogemuslik ja teabebaas nõrk - see võib põhineda müütidel, mis meediast läbi jooksevad,» märkis ta.
Seksuoloog tõi näiteks, et väga palju müüte levib orgasmi kogemise kohta. «On ju teada, et paljud naised on anorgastilised - kuid see pole kehaline probleem, vaid nad ei ole oma ürgnaisega veel kontaktis ega oska laskuda seksuaalsusesse kogu pühendumusega.»
Müüte on Toomsalu sõnul teisigi. Näiteks, et orgasmi saamiseks peab kindlasti kasutama misjonäriasendit või et kõik sõltub ainult mehest. Tegelikkuses määravad seksuaalse naudingu oskuse aga väga paljud asjad. Väga oluline on endasse süüvimine ja enese väärtustamine - 30. eluaastates hakkavadki naised rohkem oma mina ja oma enda soove teadvustama.