Astronoom Carl Sagan on öelnud: «On naiivseid küsimusi, tüütuid küsimusi, valesti sõnastatud küsimusi, enesekriitilisi küsimusi. Aga iga küsimus väljendab soovi maailma paremini mõista. Pole olemas rumalaid küsimusi.» Võimalik, et sullegi on mõni õpetaja või lapsevanem öelnud, et rumalaid küsimusi pole olemas ja see vastab tõele. Teadmistejanu on sama oluline ja näitab intelligentsust samamoodi nagu teadmiste omamine, kirjutab Elite Daily.
Kõige õnnelikumad ka rahulolevamad inimesed on selle mõttega tuttavad ja nad ei tunne kunagi oma uudishimu pärast häbi. Inimeste eksistents on juba ise üks suur küsimus, seega seda tuleks iga võimaliku nurga alt uurida.
Ära ole rumal, julge esitada «rumalaid küsimusi»
Teadlased on kindlaks teinud, et paljud inimesed pelgavad endast rumalat muljet jätta, mistõttu ei julge nad teistelt abi paluda ega olulisi küsimusi esitada. Kuna nüüdisaegne maailm on üsna kriitiline ja inimeste vahel on palju konkureerimist, siis on raske tunnistada, kui sa midagi ei tea või ei oska. Tegelikult ei tohiks kunagi karta esitada küsimusi, mis võivad meie maailmapilti laiemaks muuta.
Luba endal olla uudishimulik ja esita julgelt oma küsimusi. Palju hullem on olla rumal, kui jätta «rumalad» küsimused esitamata. Uudishimu on see, mis meid motiveerib ja uudishimu hoidmine aitab täisväärtuslikumalt elada.
Uudishimu pole kellelegi liiga teinud
Uudishimu on isikuomadus, mida tihtipeale alahinnatakse. Uudishimu peetakse omaseks neile, kes tormavad sageli tundmatutesse olukordadesse ilma pikemalt mõtlemata. Tegelikult on uudishimu väga kasulik asi, mis saab meie ellu vaid positiivseid asju tuua. Ajaloo suurimad avastused ja leiutised on olnud just uudishimuviljad. Uudishimu on see, mis julgustab inimesi üha kaugemale reisima.