Kaaslane muigab, kuid ei ütle midagi. Kassiir on 30ndates naisterahvas, kelle paks punupats langeb nagu Rapuntslil hooletult üle parema õla. Sügavad hallid silmad, kõrged põsesarnad ja väga tugevad pruunid laigud lõual, otsmikul, põskedel. Pigmendilaigud. Neid siis minu ees seisev mees kommenteeriski, kirjutab osta.ee moeblogi.
Nüüd märkan kassiiri rinnas silti «Õpilane». Püüdlikult loeb ta sente, mis parajasti on maksva memmekese peos. Kassiiril läheb õige summa väljalugemisega aega – veendumaks, et summa on õige, loeb veel kord. Kassiiri kohta märkuse lennutanud mees on memmekese järel järjekorras järgmine ning nähvab: «Kaua te munete veel?» Kassiir läheb näost lapiliseks ja ütleb vaikselt: «Vabandust!» üritades samal ajal värisevate kätega raha õigetesse lahtritesse panna…
Õhtul kodus vannitoas uurin kriitiliselt peeglist enda nägu. Pigmendilaigud kergelt kumavad, kuid midagi hullu veel pole. Enne magamaminekut panen pigmendilaikude tarvis mõeldud ravikreemi ühe asemel kaks kihti. On see lihtsalt hajameelsusest? Kerisin ikka veel enda sees poes juhtunut ning teise kreemikihi kandmisega justkui leevendan alandust, mida algaja kassiir tänase päeva jooksul taluma pidi.
Pigmendilaigud – mis need on?
Pigmendilaigud ehk melasma on hele- või tumepruunikad laigud näol või kehal. Enamasti asetseb pigment naha pindmise (epidermise) kihi põhjaosas, kuid mõnikord ka naha sügavamas kihis (dermas). Tavaliselt probleem on seotud hormonaalsete muutustega, näiteks raseduse või rasedusvastaste ravimite võtmise ajal, kuid suurimaks pigmendilaikude esilekutsujaks on päiksekiirgus.