Randmepael aitab leida rannas kadunud last

Linda Pärn
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Tallinna randades on ka tänavu kasutusel laste randmepaelad, mida lapsevanemad saavad rannavalvuritelt randa tulles oma väikelaste jaoks küsida, et lapse kaotsimineku korral oleks võimalik lapsevanemaga kiirelt kontakti võtta.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet tellis ka sel aastal laste turvalisuse kindlustamiseks spetsiaalsed rebimis- ja veekindlad randmepaelad, mis on antud üle G4Sile, teatab Julged hoolida.

Tallinna avalikes supelrandades rannavalvet teostav G4S Rannavalve jaotab sarnaselt varasematele aastatele väikelaste vanematele silmatorkavaid oranže paberist randmepaelu, millele saab kanda lapsevanema kontakttelefoni numbri ja lapse nime.

Randmepaela kinnitades tuleks lapsele selgitada, et laps saab alati punases riietuses rannavalvuritelt abi küsida. Samas ei tohiks lapsevanemad rannamõnudele keskendudes siiski unustada, et üksnes pael lapsi ei kaitse. Suure veekogu juurde sattudes võib suurematelgi lastel kaduda orientatsioon vanemate leidmiseks. Käepaelad ja kirjutusvahendid on tasuta saadaval rannavalve kabiinides ja neid võib ka ise rannavalvuritelt küsida. Eesti- ja venekeelne informatsioon randmepaelte kohta on paigutatud riietuskabiinidesse.

Tallinnas on viis avalikku randa: Stroomi, Pirita, Kakumäe, Pikakari ja Harku, kus tegutseb iga päev paarkümmend G4S rannavalvurit. Kogemused on näidanud, et suve jooksul viivad G4S rannavalvurid oma vanematega kokku kümneid pealinna randades ära eksinud lapsi, samuti päästetakse lapsi uppumisohtlikest olukordadest. Üha sagedasemaks on muutunud ka esmaabi osutamine rannavalvurite poolt.

Tagasi üles