Päevatoimetaja:
Heidi Ruul

Märgid, et sinu partner ei muutu kunagi paremuse poole

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Naine
Copy
Artikli foto
Foto: SCANPIX

Kui alguses on kõik suhtes roosiline, siis üks hetk võib sinu imetlusväärsest partnerist välja kooruda tema tõeline loomus, mis ei pruugi olla sugugi nii meeldiv. 

Pidev tülitsemine võib viia armastamise-vihkamise suhteni, mis filmides võib tunduda küll romantiline, kuid päriselus hukatuslik sinu õnnele ja heaolule, kirjutab YourTango. Sa võid küll ise olla võimalikult toetav ja mõistev, aga kui teine pool tekitab raskusi, siis on võimatu suhet harmoonias hoida. Kui oled suhtes väga keerulise iseloomuga inimesega, siis hakkad pidevalt kahtlema ka endas. Oluline on teada, kas partneri käitumine on ajutine või võib ta veel paremuse poole muutuda. Märgid, et suure tõenäosusega su partner ei muuda kunagi oma käitumisharjumusi ehk püsivalt keerulise inimese tunnused:

1) Sa kahtled, kas teda võib usaldada

Sa võid küll endale kinnitada, et partnerit tasub usaldada, aga siiski on teievahelisel usaldusel mõrad sees. Pidev kahtlemine tähendab seda, et probleemid on üpris laiaulatuslikud.

2) Temaga suhtlemine on äärmiselt keeruline

Miski ei ole kunagi selge ning asjaolud on pidevas muutumises. Teil on raske ühiseid otsuseid vastu võtta, sest teievaheline suhtlus on piiratud. Kõik koos tehtud plaanid muutuvad või jäävad lausa ära.

3) Tal ei ole tahtmist konflikte lahendada

Tundub, et ta ei taha anda oma panust probleemide lahendamiseks ning tal pole tahtmist, et konfliktid lõppeksid. Osad inimesed alateadvuses naudivadki konflikte ning nende elu on üks suur kaos.

4) Ta ei lase emotsionaalselt endale liiga lähedale

Kui üritad luua oma partneriga emotsionaalset sidet, siis mingil põhjusel see side katkeb peagi. Ta võib küll väita, et hoopis sina oled emotsionaalselt kauge, aga tegelikult on hoopis tema. Paljud keerulise iseloomuga inimesed kardavad lähedustunnet, kuid samal ajal  väidavad, et tunnevad sellest puudust.

5) Ta süüdistab sind kõiges

Iga asja pärast oled sina süüdi ja tema pole kunagi midagi valesti teinud. Kui aga sina juhuslikult e ole probleemi põhjustajaks, siis on selles süüdi muud faktorid: ilm, perekond, töö või valitsus. Selle pärast on vahel võimatu probleeme lahendada, sest ratsionaalset lahendust on praktiliselt võimatu leida.

6) Ta tegutseb tunnete, mitte faktide põhjal

Ta reageerib igale asjale oma tunnetega, mitte ei kasuta analüüsimiseks oma mõistust. Sündmuste olemuse määravad seega tema tunded, mitte faktid, ning lähenemine kõigele on väga subjektiivne.

7) Ta ei suuda ennast kõrvalt vaadata

Kui ta pidevalt süüdistab sind ja teisi asju probleemide põhjustamises, siis ei ole aega enda käitumist kõrvalt vaadata ja analüüsida.

8) Tema käitumine tuleneb hirmust

Selle tõttu võib igast väiksemast konfliktist välja kujuneda suur sõda. Ta kardab kontrolli kaotamist ning võib kaitserefleksina hakata süüdistama hoopis sind.

Tagasi üles