«Eestlaste paarisuhetega rahulolu on varem vähesel määral uuritud näiteks ülikoolide magistritöödes, samas ei ole meil kunagi põhjalikumalt analüüsitud seda, kas selleteemaline koolitus ja psühholoogiline nõustamine omavad ka tegelikku pikemaajalist mõju,» rääkis uuringu tellija ja paarisuhtekoolituste läbiviija SA Väärtustades Elu juhatuse esimees Kaia Kapsta-Forrester.
«Meie poolt korraldatav PREP ehk Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programm tugineb USAs ja Põhjamaades välja töötatud ja seal väga efektiivseks tunnistatud koolitusmudelile. Seega lisaks adekvaatsele tagasisidele koolituse mõjukuse kohta Eestis tahame uuringutulemusena teada saada ka seda, kas üldse ja kuidas oleks vaja antud koolitusmudelit kohandada, et see omaks eestlaste iseärasusi ja tausta silmas pidades maksimaalset võimalikku efekti.»
«Kõige olulisem osa meie jaoks on uuringu «tõenduspõhisus» ehk kuidas selgitada välja, kas tegelikult ka on mõtet kulutada oma raha erinevatele koolitusele ja sekkumisprogrammidele,» sõnas uuringu läbiviija Tartu Ülikooli poolt, dr Kenn Konstabel. «Lihtne on väita, et 90 protsenti uuringus osalenutest said oma sõnul koolitusest kasu, samas kui küsimustele vastaski võib-olla ainult kümme inimest. Meie eesmärgiks on võtta asi ette palju laiemalt – uurida PREPi tegelikku mõju, seejuures peaks valimisse kuuluma vähemalt 300 inimest. Uuringus osalejaid küsitletakse põhjalikult kaks korda, teisel korral küsitletakse inimesi 3 kuud peale koolituse lõppu ning küsitluse läbiviija, Tartu Ülikool, on koolitajatest sõltumatu.»
Kaia Kapsta-Forresteri sõnul on Eestis olemas kindel vajadus paarisuhte käitumismallide muutmise järele ja üks selliseid võimalusi ongi paarisuhtealase koolituse läbimine. «Kui me vaatame realistilikult osta numbritele, mis kajastavad näiteks lahutuste, perevägivalla, üksikemade arvu meie riigis või ka alimentide maksmisega seotud probleeme, siis on üsna selge, et terve lähedussuhte mõistmise ja hoidmise oskusega ei ole meil lood just kõige paremad,» selgitas Kapsta-Forrester.