8. klassi lastelt küsiti ka muude riskikäitumiste kohta ja selgus, et mida probleemsem on internetikasutus, seda suurem on tõenäosus, et lapsel on probleeme ka alkoholi tarbimise, suitsetamise, narkootikumide tarbimisega. Neil noortel võib esineda ka kaitsmata seksuaalvahekordi ja neil võib olla palju seksuaalpartnereid.
Mõlemas vanusegrupis selgus, et sõltlasi selle sõna kõige karmimas tähenduses on küll vähe, aga on olemas reaalne seos sõltuvuse ning hinnete ja käitumishinnete vahel. Samuti on täheldatud, et internetisõltuvus on seotud muude probleemidega.
Kätlin Konstabel nentis, et ei saa väita, et pere sissetulek mõjutab seda, kas ja kui palju kasutavad lapsed nutiseadmeid. «Digividinad on muutunud laiatarbekaubaks, ei saa öelda, et hädas on ainult need, kel on paremad võimalused ja kes saavad rohkem lubada nutiseadmete ostmist,» ütles Konstabel.
Põhjuseid, miks vanemad ei sekku laste arvutikasutusse, on mitmeid: ei julgeta sekkuda, sest laps muutub kurjaks; arvatakse, et lapsel on nädalavahetusel igav ja seega lubatakse lapsel arvutis aega veeta. Projekti raames täheldati ka seda, et kui peredes ei räägita muredest ja lastele ei jagata tunnustust, siis esineb liigset arvutikasutust rohkem. Kätlin Konstabel ütles, et kodune õhkkond peab olema avatud ja positiivne ning lapse üldine tunnustamine on väga oluline.
Samade laste ja lapsevanematega viidi läbi ka kordusuuring, milles mõlema vanusegrupi laste vanemad andsid mõista, et probleemid on pigem süvenenud. Nooremas vanusegrupis oli probleeme rohkem juurde tulnud kui vanemas. Sellest tulenevalt võib öelda, et internetisõltuvuse näol pole tegemist pelgalt mööduva nähtusega, vaid püsivama probleemkäitumisega.