Ajakirjas Obstetrics & Gynecology avaldati uus uuring, mis näitas, et nii peetumiste sageduse kui peamiste põhjuste kohta teatakse tegelikult väga vähe. Väärarusaamad on aga eriti ohtlikud, sest tekitavad naistes asjatult süümepiinu ja häbi, edastab Science of Us.
Jonah Bardo juhtimisel koostati mitmekülgne küsitlus katkenud rasedustega seotud arvamuste kohta, mis on uuringu kaasautori doktor Zev Williamsi sõnul selles vallas seni suurim.
Uurimusest selgus, et raseduse katkemise võimalust suuresti alahinnatakse: 55 protsenti vastanutest arvas, et katkemine mõjutab vaid 6 protsenti rasedustest. 22 protsenti arvas, et raseduste katkemiste kõige peamiseks põhjuseks on alkoholi, narkootikumide või tubaka tarvitamine või muud halvad elukombed. Seda peeti määravamaks isegi geneetilistest või meditsiinilistest põhjustest. Mõlemal juhul uskusid mehed valearvamust kaks ja pool korda suurema tõenäosusega kui naised.
Kurva tõsiasjana selgus küsitlusest, et väga palju on neid, kes arvavad, et peetumist põhjustavad asjad, mis 1) seda tegelikult ei tee (nagu tülitsemine, raskete asjade tõstmine, varasem kokkupuude suguhaigustega, varasem rasedusvastaste vahendite kasutamine) ja 2) et seda võib pidada kuidagi naise või paari «süüks».
Williamsi sõnul on osa nendest vääravamustest nii tugevasti juurdunud seetõttu, et raseduste katkemine on igivana probleem ning seetõttu on arvamused nende põhjustest jäänuk ajast, mil meie arusaam tervisest oli radikaalselt teistsugune. Need arvamused on rahvapärimusena generatsioonilt generatsioonile edasi kandunud ning seepärast on neist ka väga raske lahti saada.