Olgu, te olete jõudnud otsusele, et tahate kõik koos reisile minna, aga kui tundus, et leidsite just sobivad kuupäevad, tuleb ühele ette õe pulm ja uusi kuupäevi valides ei saa keegi juba soovitud päevadele puhkust võtta. Lisaks tahab pool seltskonnast minna Taimaa sooja päikese alla ja teised hoopis Norrasse suusatama. Ja veel selgus, et üks sõbranna on krooniline vinguja, kellele üldse midagi ei sobi.
Kuidas jõuda kompromissile? «Nagu iga projekti puhul, võiks ka puhkuse planeerimisel alustada eesmärgist,» soovitab nõustamiskeskuse Tark Süda suhtenõustaja Imbi Viirok. «Mis on üldse sõpruskonnaga koos reisimise ühine eesmärk? Äkki on selleks sõpradega kvaliteetaja veetmine, soodsamad reisitingimused, ühevanustele lastele reisi ajaks mängukaaslaste tagamine või hoopis midagi muud. Kui ühine eesmärk paigas, on juba lihtsam otsustada, millised valikud viivad sellele lähemale, millised kaugemale. Kuna tegemist on ikkagi puhkusega, tasuks juba organiseerimise etapp teha mänguline ja lõbus. Miks mitte korraldada üks vahva kohvi- või veiniõhtu, mille käigus igaüks avaldab oma kolm kõige palavamat puhkusesoovi? Need kõik võiks kirja panna ning hääletamise abil populaarsemad välja valida.»
Kas sinu põhimõte on, et kui puhata, siis juba korralikult, eelarvele tähelepanu pööramata? Aga sõbranna jälgib igat kulutust ja sinu poolt välja valitud kergelt luksuslikum hotell talle kohe üldse ei sobi. Milleks see, kui samas kõrval on mõnus ja privaatne hipihotell? Aga miks mitte? Kas targem oleks siis võttagi eraldi hotellid? Suhtenõustaja sõnul tulevad siin appi prioriteedid: “Iga reisija võiks enda jaoks läbi mõelda oma eelistused: mis on kõige olulisem, et reisi nautida, ja millest ollakse valmis hea seltskonna nimel loobuma. Kõige olulisemast ära öelda poleks tark tegu, küll aga vähem olulistes küsimustes võib avatus uutele ja seni proovimata võimalustele lisada palju mängulisust ja avastamisrõõmu. Millal sa midagi täiesti uut ja tavapäratut proovisid?”