Kuidas hüpata üle palgalõhe?

Marina Lohk
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Mida saaks naine ette võtta, et oma tööteel palgalõhet vältida? Asjatundjate sõnul on kõige lihtsam ja tõhusam õppida meeste tugevustest, kuid seejuures mitte kaotada naiselikke eeliseid, sai lugeda ajakirja Anne & Stiil septembrinumbrist.

Pane oma prioriteedid paika! Mõtle läbi, mis on sinu jaoks elus oluline - meeldib sulle rohkem peremudel, kus peamine leivateenija on mees ja sina asjatad õnneliku koduhaldjana või sooviksid sa ennast võrdväärselt mehega ka väljaspool kodu teostada? Noorelt perele keskendumise tõttu võib haridustee pooleli jääda ning sellega võib hiljem kaasneda ka madalam palk.

Varahaldusfirma Avaron üks omanikke Kristel Kivinurm-Priisalm oskab aga hinnata ka selliseid töötajaid, kes intervjuul selgelt mõsta annavad, et nende eesmärk on töö korralikult ära teha ning kellapealt koju pere juurde minna - sest kogu meeskonda ei saa kokku seada vaid ambitsioonikatest karjääriredelil turnijatest, kelle kohale peab varsti uut inimest otsima hakkama.

Ära anna meestele eesõigust! Just naised ise kutsuvad esile diskrimineerimist: Lois P. Frankeli raamatus «Paid tüdrukud äris edu ei saavuta. 101 takistust naiste karjääriredelil» on juttu uuringust, mis näitas, et kui mõneliikmelises töörühmas on üks mees, siis naised valivad ta automaatselt juhiks.

Kauple, enne kui ennast maha müüd! Kel plaan küsida suurt palka, peab tõestama, et on seda väärt: salongi NailSpa juhtiv Esti Ehatamm-Koppel soovitab näidata, et suudad ettevõttele luua varasemaga võrreldes rohkem lisaväärtust, Fontese partner ja karjäärinõustaja Piret Jamnes soovitab lisaks uurida, millist palka makstakse sama töö eest teistes ettevõtetes.

Õpi meestelt! Mehed on reeglina sirgjoonelisemad ja otsekohesemad, nõudes probleemide puhul kohe selgitust; mehed on enesekindlamad, ei võta ebaõnnestumisi südamesse, vaid tunnistavad oma vigu, võtavad õppust ja liiguvad edasi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles