3) Ära osta ühekordset kleiti! Pole midagi kallimat ja samas kurvemat, kui kaunis värviline kleit, mis kogub kapis tolmu. Lõpukleit peaks olema piisavalt pidulik, et aktust kui once-in-a-lifetime üritust väärikalt tähistada, samas ka piisavalt praktiline, et seda jakkide, kingade, aksessuaaridega omavahel kombineerides ka edaspidi kanda. Proovi juba poes kleidi peale erinevaid jakke, kaalu, kas seda võiks ka näiteks lihtsate valgete tennistega kombineerida, ehk sobiks selle juurde ka suvine kübar jne. Mida rohkem lõpukleit maksab, seda enam peaksid veenduma, et kannad seda juba algaval suvel korduvalt – iga kleit, ka lõpukleit, peab olema praktiline investeering garderoobi.
4) Uued riided ei ole eesmärk omaette! Kui ostad ühest kauplusest kleidi, teisest kingad ja kolmandast ehted, võid kodus kõike kokku proovides avastada, et seda kõike on kas liiga palju või ei sobitu kalli raha eest ostetud elemendid lihtsalt kokku. Alusta parem ühest esemest, mis sulle väga meeldib või sulle väärtuslik on, olgu selleks siis mõni lahe vanaema kapist leitud vintage kleit, ema nooruspõlve piltidel ilutsev pross, juba aastaid ausalt teeninud mugavad ja ilusad kontsakingad või midagi muud. Ehita oma kostüüm selle olemasoleva eseme ümber – nii võid luua kostüümiga väga tähendusliku ja sooja loo ning säästad raha, et sõita koolilõpu tähistamiseks hoopis reisile.
5) Võta poodi kaasa sõbranna, kes tunneb sind hästi, on piisavalt aus, et öelda, kui miski ei sobi sulle, kuid samas piisavalt toetav, et mitte oma arvamust sulle peale suruda. Hea sõbranna on väärt testpublik, kes teab, milles lõpetaja end mugavalt tunneb, ning kelle aus arvamus ei tee haiget. Tema vaatenurk võib aidata leida leida põnevaid kombinatsioone, eksperimenteerida värvide ja mustritega, mille peale lõpetaja ise ei tuleks. Ning mis peamine, teineteise lõpuaktuse outfit’i valimine võib olla lõbus ühistegevus, mida nii mällu kui fotodele jäädvustada ning mis jääb koolilõppu ja kooliaegset sõprussuhet veel aastateks meenutama – nautige seda!