4. Sa ei tea iseenda väärtust
Iga naine peaks teadma oma «numbrit». Palk, boonused, lisateenimisvõimalused - sa pead teadma, kui palju on sul tarvis, et normaalselt ära elada. Kui sa tead, kui palju sa väärt oled, siis suure tõenäosusega sa nii palju ka saad. Alati tasuks küsida natuke rohkem, kuna siis on n-ö vingerdamisruumi. Kui võimalik tööandja pakub juba alguses madalat palka, siis ilmselt ei muutu see olukord paremaks. Töövestluse käigus tuleb oma sõna maksma panna ja anda tööandjale märku, kui palju sa soovid teenida.
5. Sa pead enne otsuse langetamist küsima teistelt nõu
See, kus sa järgmisena peaksid töötama, ei puuduta sinu vanemaid, sõbrannasid ega kallimat. Kui hakkad kõikidelt inimestelt nõu küsima, kas peaksid ühe või teise tööpakkumise vastu võtma, võid lõpuks olla suurema segaduses kui asi seda väärt on. Sina ise tead, mis on sinu jaoks parim lahendus ning tööd ajendas sind otsima ju sisetunne. See on iga inimese kõige tugevam juht. Usalda oma sisetunnet ja ära karda raskeid otsuseid langetada.
6. Sa pole emotsionaalselt valmis edasi liikuma
Kui sa pole tõeliselt valmis oma praeguselt töökohalt lahkuma, võib see su elu üsna keeruliseks muuta. Töötulemused võivad kannatada, kolleegid panevad tähele, et sa oled oma mõtetega mujal. Naised on emotsionaalsed olendid ja kui me ei võta tööd kui mänguväljakut, astuvad teised meist üle ja tekib tunne, et me ei saagi töölt lahkuda, sest... mis siis küll juhtub? Karjäär on tegelikult kui mänguväljak, kus igaüks meist peaks oma võimalusi uurima ja langetama otsuseid, mis tuginevad meie huvidel. See ei tähenda, et sa oled isekas; see näitab, et sa üritad ellu jääda. Saa oma kolleegidega hästi läbi, sõbrusta inimestega, kes ei tööta sinu kontoris, kuid ära kunagi kahetse seda, et võtsid vastu tööpakkumise, mis viib sind unistustele lähemale. Kuid ära kasuta tööotsingut selleks, et praeguse tööandjaga palgaläbirääkimisi pidada. Sellised käigud võivad sulle kiiresti asendaja tuua.