Öeldakse ikka ju, et armastus on kompromisside jada. Justnimelt, läbi kompromisside anname endast kogu aeg osakese teisele ära. Isegi, kui selleks on 5 minutit hommikulauas kuulamaks teise töömõtteid, oleme selle kaudu väljendanud oma armatust. Isegi, kui meid väga ei huvita tema tööalased mõtted, anname talle armastusest oma aega.
Samuti võime anda teise tähelepanu, komplimente, naeratusi, raha, tundeid, andeks. Need kõik on armastuse väljendused, kui oleme teisele valmis andma midagi endast (mõnikord ehk isegi lootuseta midagi tagasi saada).
Armastuse viies väljendus on andestamine – andestamine teisele tema eksimused ja vead.
Andestamisega on alati kuskil piir. Kuigi öeldakse, et eksimine on inimlik, andestamine aga jumalik, elame siin ikkagi inimese elu, mistõttu ei pea me taluma ei füüsilist ega vaimset terrorit, teise inimese liiderlikkust või lihtsalt lootusetuid manipulatsioone.
Andestamine on samuti seotud tugevusega. Justnagu ausus. Kuigi arvatakse, et tõeliselt suur inimene andestab kõik, võib andestamatust vaadata ka kui õppetundi – mõnikord ongi vaja elus edasi liikuda.
Pisiasjade andestamine kuulub aga armastuse juurde. Tundide ja päevade pikkune solvumine selle eest, et teine ütles midagi, mida juba kahetseb, ja mille eest ehk vabandustki palus, ei ole kindlasti vaba armastusega kooskõlas. Soovides olla vaba, tuleb teine vabaks lasta ka oma pahameelest.