T, 5.12.2023

Mis on teoteraapia?

Kerti Kulper
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: ILYA NAYMUSHIN/REUTERS

Ilusalongid pakuvad tänapäeval igasugu huvitavaid protseduure, mis tõotavad naiste välimust kaunimaks muuta. Üheks omapärasemaks iluteenuseks on teoteraapia, mida hetkel pakub Eestis vaid üks ilusalong.

Tallinnas asuv ilusalong Maribell on hetkel teadaolevalt ainus salong Eestis, mis pakub klientidele teoteraapiat. Teoteraapia on looduslik nahahooldus, mille käigus asetatakse kliendi näole teod, mis toituvad surnud naharakkudest.

Ilusalongi Maribell juhataja Merlyn Pokk kirjeldas protseduuri järgmiselt: klient asetatakse pikali ja  kosmeetik avab karbi, kus on kuni seitse tigu, kelle koja läbimõõt on umbes viis sentimeetrit või natuke rohkem. Esmalt asetatakse tigu kliendi käele, kuna ta peab harjuma inimese energiaga. Seejärel pannakse tigu näole. Teod haakuvad nahale vaakumiga ja liiguvad mööda nägu lainjate liigutustega, pakkudes näonahale mikromassaaži, mis parandab oluliselt nahaalust vereringet. Meiki ega kreeme ei tohi näol olla, sest need võivad tigudele ohtlikud olla ja teod suisa tappa.

Merlyn Poki sõnul hoitakse tigusid – mis tuuakse salongi protseduuri päeva hommikul – enne protseduuri paar päeva näljas, et nad kokkupuutes nahaga hakkaksid surnud naharakke sööma. Kui nad on ühe koha «puhtaks söönud», eritavad nad sinna lima, mis on äärmiselt suure toiteväärtuse ja taastava toimega. Kreemides on selle sisaldus vaid paar protsenti.

Pärast protseduuri ei tohi nahka ööpäeva jooksul pesta, kuna lima peab täielikult imenduma, et toime oleks tugev. Kui nägu hakkab kiskuma, tuleb peale piserdada vett. Nägu võib pärast salongist lahkumist veel tükk aega suriseda – võib tekkida tunne, et keegi justkui torgiks väikeste nõeltega nahka. Aga teoteraapia mõju on tunda juba paar tundi pärast protseduuri: nahk on katsudes tunduvalt siledam kui enne.

Teoteraapia protseduur kestab umbes 45 minutit ja ühe protseduuri hinnaks on 50 eurot. Merlyn Poki sõnul on hetkel tegemist pigem eksklusiivse teenusega, mida väga palju ei võeta, ent põhjuseid, miks naised võiksid teoteraapiat proovida, on mitmeid. See iluprotseduur parandab naha elastsust; kaotab armid, kortsud ja päikesekahjustused; leevendab nahapõletikke ja aknet ning silub nahapoore. Teoteraapia üheks eeliseks peetakse ka seda, et teolima toidab inimese naharakke.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles