T, 28.11.2023

Dove’i loomulikku ilu ülistav reklaam valiti 21. sajandi parimaks kampaaniaks

Linda Pärn
, toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Dove

Reklaamigigant Advertising Age tunnistas 21. sajandi parimaks reklaamikampaaniaks Dove «Real Beauty» kampaania. Karmist konkurentsist võitjana väljunud Dove seljatas enam kui 50 globaalset brändi, teiste seas Nike, Budweiser ja Old Spice.

Dove «Real Beauty» (eesti k. tõeline ilu) kampaania eesmärk on tõsta naiste enesehinnangut loomulike kehade propageerimise kaudu. Kampaania algas 2004. aastal ja selle ajendiks oli samal aastal läbi viidud uuring, mille järgi peab kõigest 4 prostenti naistest end ilusaks. Jahmatav tulemus inspireeriski algatama kampaania, mille missioon on innustada naisi väärtustama oma keha ja tundma end selles enesekindlalt.

Loomulikku ilu ülistava kampaania raames valmis 2006. aastal video nimega «Evolution» (eesti k. evolutsioon), mis keskendub fototöötlusele ja selle mõjule ebarealistlike ilustandardite juurdumisel. Video keskmes on naine, kelle pilt muudetakse Photoshopi abil sedavõrd veatuks ja täiuslikuks, et see kaotab seose naise loomuliku välimusega. Klipi sõnum leidis kogu maailmas kaasamõtlejaid ning innustas naisi avalikult fototöötluse ja loomuliku ilu moonutamise teemal sõna võtma. Videot on võimalik vaadata siit!

Foto: Dove

Kampaania teine ülipopulaarne video «Beauty Sketches» (eesti k. ilusketšid) valmis 2013. aastal ajendatuna uuringust, mille järgi peab 54 protsenti naistest iseennast enda suurimaks kriitikuks. Videoeksperiment näitab,  et naised hindavad enda välimust ülikriitiliselt, võimendavad oma iluvigu ja kirjeldavad end esmajoones negatiivsete omadussõnadega. Samal ajal saab aga videost näha, kuidas võhivõõrad kirjeldavad neid esmakordse kohtumise järel üksnes positiivselt ja toetavalt. Mõtlemapaneva video eesmärk on näidata, et naised on ilusamad, kui nad ise arvavad. Videot on võimalik vaadata siit!

Madal enesehinnang on terav probleem paljude tüdrukute ja naiste jaoks ning sageli on selle põhjuseks ühiskondlikud ilustandardid, mis on loomulikust kehast kaugele triivinud. Dove kampaania fookuses on loomulik naisekeha ning «ebatäiuslikkuse» ülistamine, mille toel soovitakse tõsta naiste enesehinnangut ning murda ebareaalseid iluideaale.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles