Talv nõuab nahalt kiiret kohanemisvõimet – väljas on miinuskraadid, toas vastuoksa aga soe ja kuiv õhk, mis mõlemad naha niiskustasakaalu häirivad. Naha pealmise kihi, epidermise ülesandeks on kaitsta nahka bakterite eest ning lukustada niiskus naha alumistesse kihtidesse – selleks aga, et ta nende ülesannetega veatult hakkama saaks, peaks ta olema kaetud imeõhukese, kergelt happelise rasukihiga. Et naha loomulikku kaitsekihti mitte häirida, on leebe näopuhastus eriti oluline.
Jälgi, et näopuhastaja oleks valmistatud taimede baasil ega sisaldaks sünteetilisi aineid. Nägu pestes ära hõõru nahka, vaid toimeta hellalt – seda jälgi ka nahka kuivatades. Kui oled sobivaimat näopuhastajat valides kimbatuses, võid selle edukalt ka ise valmistada, näiteks segades kokku kaerajahu ning jogurti. Kaer rahustab ja niisutab ning sisaldab muu hulgas E-vitamiini ja teisi antioksüdante, jogurtis olev piimhape aga pehmendab ja silub ilma naha tasakaalu rikkumata.
Võrratu nahapuhastaja saad ka üleöö piimas leotatud mandlitest ja India pähklitest – hommikul püreesta segu ühtlaseks pastaks ning hakka kasutama! Mandlid ja India pähklid on tulvil E-vitamiini ja niisutavaid rasvhappeid, mis külmanäpistatud nahakuivuse seljatavad.
Selleks, et niiskus põgenema ei pääseks, kreemita nahka kohe, kui oled end pärast pesemist kuivatanud ning nahk on veel õrnalt niiske, soe ja avatud pooridega – nii imendub kreem sügavamale. Et oma immuunsüsteemi kahtlaste sissetungijatega mitte ärritada, vali keemiavaba nahaniisutaja, näiteks talveperioodiks sobivad imehästi puhas shea-või või kookosrasv. Samuti kasuta naha vastas vaid looduslikke materjale, näiteks pehmet puuvilla.