E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kolm moodust, kuidas muusika su meeleolu mõjutab

Facebook
Comments
Foto: SCANPIX

Õige meloodia ei pane ainult jalga tatsuma, vaid võib mõjutada ka su mõtlemist ja enesetunnet. Kuula vaid õiget pala! 

Muusika...

… paneb naeratama

Gröningeni ülikooli teadlased on avastanud, et muusika kuulamine mitte ainult ei mõjuta tuju, vaid ka seda, kuidas sa maailma näed. Näiteks lõbusat muusikat kuulates märkad rõõmsamaid nägusid ja vastupidi – kui kõlaritest tuleb kurvameelne meloodia, jäävad silma mornimad näod. Järeldus: pane mängima oma hea tuju lugu ning näed, kuidas terve maailm hakkab koos sinuga naeratama.

… aitab kohanduda

Muusika on abimeheks emotsioonide loomisel, mida soovime hetkel tunda. Näiteks, kui tahad laiselda, aga peaksid tegelikult koristama, pane mängima tempokas lugu – muutud kohe toimekamaks. Võiksid isegi kokku panna esitlusloendise erinevaid emotsioone esilekutsuvatest paladest (lõõgastav, rõõmustav, mõtlik, peomeeleolu loov, puhkuselainele viiv…), et õige lugu oleks alati vaid play-nupu kaugusel.

… teeb head

Missouri ülikooli teadlased väidavad, et rõõmus muusika teeb tuju heaks. Lisaks, kui kuulad regulaarselt hea tuju muusikat, võid õnnetundest tulenevalt saavutada ka teisi hüvesid – paremat tervist, suuremat rahulolu oma suhtega ning soovi tegutseda ja olla seltskondlik.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles