E, 11.12.2023

Vaata: suurejooneline projekt võrdleb eri rahvusest naiste ilu

Linda Pärn
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Ekraanitõmmis videost

«Les origines de la beauté» on möödunud aasta alguses Prantsusmaal loodud kunstiline dokumentaalprojekt inimsoo etnilisest mitmekesisusest esitletuna eri rahvusest naiste ilu näol.

Projekti eesmärgiks on näidata süsteemselt ja loominguliselt rahvuskultuuriliste eripärade tegelikku ulatust sõltumata rahvuse suurusest või poliitilisest olukorrast, tutvustab projekti koduleht.

Projekti kuuluvad nii fotoportreed kui videointervjuud eri rahvuste naissoost esindajatega. Nende hulgas on ka eestlanna!

Eestist räägib videos filmimise hetkel 23aastane Rakverest pärit Greta, et eestlaseks olemise juures on kõige toredam laulupidu, mil kõik tulevad kokku ja on oma rahva üle uhked. Lisaks märgib ta, et eestlastele meeldib süüa ning tähistada jõule ja jaanipäeva. Mis Gretale Eestis ei meeldi, on praegune valitsus, kes tema meelest ei hooli piisavalt rahva heaolust. Lõpetuseks ütleb ta eesti keeles, et armastab oma kodumaad.

Kõiki videoid saab vaadata projekti Youtube’i kanalist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles