Siin on Daily Mailist mõned psühholoogide abil kokku pandud ideed, kuidas uusaastalubadustele kindlaks jäämist endale lihtsamaks teha.
Mitmed värsked uuringud on näidanud, et kui inimesel on peale oma põhieesmärgi ka tagavaraplaan, siis on tunduvalt väiksem tõenäosus, et ta oma eesmärgi täidab. Ajakirjas Time avaldati uuring, millega tõestati, et enamasti veab tagavaraplaan alt. Uurijate selgitusel võib olla põhjuseks tagavaraplaaniga kaasnev tunne, mis teeb ebaõnnestumise vastuvõetavamaks ja vähendab tahet oma peaeesmärgini jõuda.
Hertfordshire’i värske uuring näitas, et unepuudus vähendab enesekontrollivõimet. Korralikult väljapuhanuna on märksa lihtsam keskenduda sellele, mis on päriselt oluline, sest väsimus võtab sult tahtejõu. Korralik uni hoiab pea selgena ja aitab sul uuel aastal vigu vältida.
Uue aasta eesmärke püstitades hoia igati positiivset joont. Psühholoog Kim Stephenson soovitab seda ka eesmärkide sõnastamisel silmas pidada, sest inimajule ei meeldi ultimaatumid. «Sa pead kokku hoidma», «Sa ei tohi palju süüa» jms laused mõjuvad samuti nagu lause «Sa ei tohi praegu elevantidele mõelda» - elevantidele mõtlemine muutub võimatuks, sest tahes-tahtmata hakkad seda siiski tegema, et sellest hoiduda. Mõtle positiivsemalt nagu «Söö toitusid, mis teevad su tervisele head» või «Kontrolli, kuhu raha läheb». Proovi keskenduda ka kaugemale eesmärgile ja tulemusele. Selle asemel, et panna omale eesmärgiks «Mine trenni» või «Võta maha», võta näiteks eesmärgiks saada tervemaks.