Miks mõjuvad mõned laused niivõrd solvavalt? Tuleb välja, et mehed kasutavad neid näiliseid süütuid, kuid tegelikult solvavaid lauseid rohkem kui naised. Psühholoogiaportaal Psychology Today tõi välja kolm lauset, mida ei tohiks kunagi partnerile öelda.
- «Sa ei peaks end nii tundma.»
Kui ütled partnerile taolise lause, siis ta võtab automaatselt sisse kaitsepositsiooni, sest sa vihjad sellele, et tema tunded on valed või pole sugugi õigustatud. Partneri arvates võivad tema tunded olla täiesti õigustatud, sinu sõnad võivad mõjuda talle väljakutsuvalt ja solvavalt.
Ilmselt ei tahtnud sa talle haiget teha, kuid partneri tunded on sellegipoolest riivatud. Kui märkad, et partner ei tõlgenda sinu sõnu nii, nagu sina neid mõtlesid, siis peaksid temalt täpsustavalt küsima, mida ta kuulis. Ära tee seda kriitiliselt, vaid näita välja siirast huvi. Taolises olukorras võib kriitika – nii sinu kui partneri poolt – mõjuda suhtele tuleohtlikult.
See lause kannab endas edasi peidetud käsklust: ära ole nii tundlik. Fakt on aga see, et inimene ei saa ise valida või kontrollida seda, kui tundlik ta on. Sinul pole mingit õigust kritiseerida seda, kuidas partner teatud asjadele reageerib või kas ta suhtub mõnda asja liiga tundlikult. Kui inimesi kritiseeritakse nende tunnete pärast, siis võib see tekitada tunde, et kritiseeritakse nende identiteeti.