Erinevad suhtlemise viisid
Enamasti ei löögi väikelapsed vihast, sest sagedamini on selle taga hoopis segadus ja soov püüda vanema tähelepanu. Kui nii, siis tuleks lapsele õpetada, kuidas kätega hellemalt žestikuleerida. Tüütu harjumuse võiks asendada millegi positiivsemaga: järgmine kord, kui ta hakkab sind lööma, vii ta tähelepanu kohe mujale mingi meeldiva tegevusega. Näiteks pista talle pihku mingi tema lemmikmänguasi või hakake mängima mingit toredat mängu. Kui see ei toimi, siis (kui ta istub) ütle: «Me ei löö, me kallistame.» Võid võtta ka lapse käe ja silitada sellega oma käeselga või põske, samal ajal sellest leebelt rääkides. Näita talle pidevalt ette alternatiivseid kannatlikkust nõudvaid žeste, millega su tähelepanu saada ja räägi samal ajal, mis see on. Võib kuluda veidi aega, enne kui ta hakkab sellest päriselt aru saama.
Mõnel lapsel on loomulik kalduvus kasutada suhtlemisel käte abi. Kui usud, et sinugi laps on üks neist, õpeta talle lõbusaid käelisi tegevusi, mis aitavad seda sundi õigesti suunata. Nii kui näed, et laps tõstab käe, et hakata sind näkku lööma, sekku kohe kätt üles tõstes ja ütle: «Viska viis!»
Kaisuta ja kallista oma last nii palju kui võimalik, tee talle beebimassaaži. Sellised tegevused õpetavad lapsele, kuidas õigesti oma käsi kasutada ja leevendavad tema puudutusevajadust.
Oled õigel teel, kui ei anna lapsele löömise peale kommi või mänguasja. Praegu on ta sellises vanuses, kus hakkab vaikselt aru saama, et löömisele järgneb ebameeldiv tagajärg – näiteks eemale kõndimine või nurka panemine. Ilmselt ta juba midagi mõistabki, kui hakkab sind seepeale musitama. Ära anna löömisele järgi ja soodusta positiivselt seda, kui ta sind kallistab ja musitab. Varsti õpib ta selgeks, et löömisega ei saa ta kunagi oma tahtmist.