Ka numbrid näitavad, et enamasti jääb laste kasvatamine emade kanda. Nimelt on kindlaks tehtud, et iga neljas Eesti laps kasvab peres, kus on vaid üks lapsevanem ja 92 protsenti nendest peredest on sellised, kus üksikvanemaks on ema.
Rääkides poliitilistest otsustest, sõnas Tsahkna, et tema hinnangul peaks riik võimalikult vähe sekkuma pereelu korraldamisse. «Riik ongi ju needsamad inimesed, samad pered, kes siin elavad. Aga me peame andma riigina garantii või kindlustunde ka neile, kel pole täna võimalik elada ja kasvada tasakaalustatud peremudelis,» arvas ta.
Tulles tagasi selle juurde, et naised otsustavad reeglina lastesaamise üle, rääkis Tsahkna, et naised mõtlevad üldiselt ka sellele, kas nad suudavad last kasvatada siis, kui midagi peaks juhtuma. Tsahkna tunnistas, et ka tema enda naine on sellele mõelnud: «Mu naine on mulle otse öelnud, et armastus on meil suur, kõik on hästi, aga ma pean arvestama sellega, et mis siis juhtub, kui... Ma arvan, et see küsimus käib paljude naiste peast läbi.»
Sellest tulenevalt tuleks mõelda, mida võiks riik teha. Tsahkna hinnangul võiks riik kuidagi kompenseerida seda, kui mees mingil põhjusel ei suuda pere eest hoolitseda. Näiteks võiks meil olla elatisraha fond, mille toel saaks tagada kasvõi minimaalse elatisraha lastele selleks ajaks, kui saadakse omavahel asjad korda aetud.
Isarollist rääkides ütles Tsahkna, et tema võib omast kogemusest kinnitada, et tegelikult saavad isad hakkama. «Hetkeks käib peast läbi mõte: issand, see laps on nii väike, mul pole temaga ju midagi teha! Aga tegelikult saavad isad hakkama.»