Alaveski kolm noort metssiga demonstreerivad meile häälekalt, mismoodi kuuldub «siga-aia-vahel» hääl. Nad nimelt eeldavad, et kui lubavad ennast inimestel vabalt vahtida, siis inimesed toogu nendele saia ka. Meil saia kaasas pole ja kisa on sõna otseses mõttes taevani. Aga vähemasti ei häiri see sugugi noorukest põtra Kustit, kes sigade naabruses karjamaal põõsaste vahel pikutab. Vaid sarved heina vahelt paistavad. Liigutab küll kutsumise peale kõrvu, aga pildistamiseks püsti ajada end parasjagu ei viitsi.
See-eest oravapuuris käib äge sebimine. Ja oravaid on sel aastal palju – vanad loomad ja igasuguses vanuses poegi. Need on leidlapsed. Paar poega näevad juba päris orava moodi välja, kuid kõige pisemad on alles poolenisti karvutud ning uhke koheva saba asemel on neil alles hale sabarootsuke. Oravad nimelt sünnivad karvututena.
Siis vaatame kümne sentimeetri kauguselt tõtt väike-konnakotkaga. Ega talle väga see ei meeldi, kuid hetke kannatab siiski kuidagi välja. Kodukakk seevastu aga demonstreerib oma põlglikkust häälekalt – vaatame ka talle nii lähedalt otsa ja selle peale laseb ta kuulda kummalise vihase plõgina.
Ilveste kasutada on Alaveskil lausa vana palksaun, mille pööningul pidavat perekond elama. Aedik on neil nii looduslähedane, et loomi ennast pole seal õnnestunud mul nähagi. Eks nad peidavad ennast saunapööningul ja omi asju ajavad hoopis öösel.
Lastel nunnumeetri «punasesse» ajamiseks on seal ka terve aedikutäis erinevat värvi küülikuid, kes on koguaega näljased ja vajavad pidevat aia vahelt võilillelehtedega toitmist. Vahva loomapark on lahti aastaringselt, kuid kohale minnes oleks mõistlik ette helistada, et keegi ikka kodus oleks, sest üksi külastajad loomaaedikute vahele uitama ei lasta.