Kõige suurem probleem on aga vast hoopis see, et biseksuaalsust ei mõisteta. Biseksuaalsuse kohta levib palju müüte ja stereotüüpe, osad on lausa vastuolulised teineteise suhtes, kirjutab psühholoogiaportaal Psychology Today.
Järgnevalt on välja toodud kolm kõige rohkem levinud müüti biseksuaalsuse kohta, mis tegelikult ei vasta tõele.
1. Biseksuaalsust pole tegelikult olemas.
See on ilmselt kõige naeruväärsem müüt. Kuidas on võimalik öelda grupile inimestele, et tegelikult neid ei eksisteeri? Ent laialt on levinud arusaamine, et inimesed peavad olema kas homo- või heteroseksuaalsed, vahepealseid variante ei tunnistata.
Teadlased on aga selle müüdi kummutanud. Nimelt viidi läbi uuring, mille käigus näidati hetero-, homo- ja biseksuaalsetele meestele erinevaid erootilise sisuga videoklippe. Osalejatel paluti hinnata, kui erutavalt videod neile mõjuvad. Samuti oli osalejate privaatpiirkonda kinnitatud spetsiaalsed mõõdikud, mis hindasid osalejate seksuaalset erutust. Ootuspäraselt mõjusid heteroseksuaalsetele meestele kõige erutavamalt videod, milles näidati naisi ja homoseksuaalseid mehi erutasid videod, milles esinesid mehed. Ent biseksuaalsed mehed reageerisid võrdselt nii nais- kui meestegelastega videotele.
2. Biseksuaalsus on mööduv faas.
Arvatakse, et biseksuaalsus on pelgalt eksperimenteerimine või viitab sellele, et inimene on oma seksuaalsuse suhtes segaduses. Levinud on ka arvamus, et biseksuaalseid suhteid proovitakse ülikooli ajal, kui ollakse veel noored ja uudishimulikud.
Psühholoog Lisa Diamond on lähemalt uurinud naiste seksuaalset identiteeti. Näiteks viis Diamond läbi uuringu, mille käigus jälgis ta naiste seksuaalset käitumist pika ajaperioodi vältel (üle 10 aasta). Tema uuringu tulemused näitasid selgelt, et biseksuaalsus ei ole miski, mis ajapikku möödub. Vaid 8 protsenti naistest, keda Diamond jälgis, otsustasid aastate jooksul oma seksuaalset identiteeti muuta (kas heteroseksuaalseks või homoseksuaalseks).