T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Õnneliku abielu võti on spontaansus

Naine
Facebook
Comments
Foto: SCANPIX

Spontaansus võib märkimisväärselt parandada sinu abielu ja seksielu, samal ajal kui rutiin võib põhjustada seksiisu kadumist ja suhte halvenemist.

Psühholoogid on välja selgitanud, et kallima planeeritud romantiline üllatus suudab sind mitmeks päevaks õnnelikumaks teha, vahendab Geniusbeauty.com. Lisaks selgus, et mehed on impulsiivsemad kui naised ning nad peavad planeerimist stressi tekitavaks kohustuseks. Kuid naised tunnevad ennast suurepäraselt, kui peavad midagi organiseerima

Uuringu järgi parandab spontaansus seksielu ning suurendab suhtest saadavat naudingut. Vahepeal peab lahti ütlema väljakujunenud skeemidest, etteaimatavusest ja rutiinist ning suhtesse tooma igapäevast spontaansust. Need spontaansed teod ei pea olema isegi väga suured. Näiteks ootamatu hoolimise ja armastuse näitamine suudluste või kallistuste näol võib kahekordistada suhtest saadavat naudingut ning muuta seksielu paremaks. Uuringus osalenud paarid, kes harrastasid igapäevast spontaansust, olid oma suhtega palju õnnelikumad ning nad hakkasid tihemini seksima.

Suhteekspertide sõnul mõjub impulsiivne käitumine abieludele väga hästi ja muudab paaride seksielu paremaks. Spontaansuse igapäevaellu toomine parandab partneritevahelist suhtlust, muudab neid lähedasemaks ja suurendab enesekindlust abielu osas. See omakorda mõjub positiivselt tervele perekonnale.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles