Taas on saabunud suvepiknike aeg, mil vahva seltskonnaga kusagil järvekaldal, metsaservas või mererannal lõbusalt aega veeta ja keha kinnitada.
Suvine eine murul
Paljudele kangastub seoses piknikuga Édouard Manet’ kuulus maal «Eine murul» või romantilised kaadrid mõnest inglise või prantsuse kostüümidraamast. Oludest ja seltskonnast sõltuvalt võib selline ettevõtmine tänapäeval tähendada kiirpõiget looduse rüppe või põhjalikult ettevalmistatud sündmust, kus kõik – sihtkoht, tegevused, söögid-joogid jms – on pisiasjadeni paika pandud.
Andunud piknikupidajad on endale aastatega ilmselt korraliku varustuse soetanud: mõnusad tekid-padjad-pleedid, laudlinad ja salvrätid, pajalapid ja -kindad, korvid ja kandikud, vastupidavast materjalist anumad, kaasaskantavad grillid, termokastid ja -kotid, külmapatareid.
Isegi paljud plastipõlgajad on ostnud mõned Kozioli, Guzzini vm firma nägusa tehismaterjalist taldriku, kannu, kausi jne. Kõige muretum on lõkke juures kasutada siiski metallnõusid, sest siis pole hirmu, et anum kuumuse käes sõrmede vahel kokku sulab. Samal põhjusel võiks eelistada ka looduskiust käterätikuid, laudlinu jne. Rakveres asuva Liliina vabriku disaineri Katrin Trummi sõnul kasutatakse nende ettevõttes kõikide köögitekstiilide valmistamisel vaid naturaalsetest materjalidest kootud linase-puuvilla segu kangaid.
«Puuvill annab meie toodetele pehmuse, linane tugevuse ja vastupidavuse. Mõlemad materjalid imavad hästi niiskust – seega on see ideaalne kooslus kvaliteetsele köögirätikule,» selgitas Trumm. «Kui alguses võib linasesegune rätik tunduda pisut kare ja isegi vetthülgav, siis pärast paari pesukorda tulevad materjali head omadused välja.»
Liliina toodete värvivalik ulatub looduslähedastest erksateni.
Inspireerivaid ideid, kuidas põnevaid väljasõite korraldada, mida piknikel teha ja milliste toitudega osalejaid võluda, leiab Mari-Liis Liloveri hiljuti ilmunud raamatust «Piknikule!».