Redbook küsis nõu abielunõustajatelt ja seksuaalterapeutidelt, kuidas partneriga lähedasem olla ja seda lähedust hoida, et suhe püsiks värske ja erutav.
Nad tegelevad sellega. Aktiivselt.
Selleks, et abielu oleks hea, ei pea seksima iga päev, ega ka mitte kuus päeva nädalas. Siiski ei saa üle ega ümber faktist, et seksuaalelu peab olema regulaarne, kinnitab doktor Tina Tessina. Seksipõua vältimine on hädavajalik, sest tervislik seks ei lase mehel ja naisel teineteisest kaugeneda. Kui seksitakse väga harva, tekib suhtes tühimik ja teised inimesed hakkavad tunduma atraktiivsematena. Tessina selgitusel on regulaarne seks eriti oluline meestele.
«Üks peamisi viise, kuidas mees tunneb oma partneriga lähedust, on seksuaalne lähedus, intiimsus,» lisab doktor Laura Berman. «Kui kehalisest lähedusest jääb vajaka, on mees ka vähem romantiline, mille tõttu võib omakorda naise libiido hääbuda, ning alguse saab õel nõiaring.»
See aga ei tähenda, et nädala või paari nädala pikkune seksipaus peaks stressi tekitama. Mõnes väga heas suhtes seksitaksegi ainult iga kahe nädala tagant. Oluline on see, et mõlemad partnerid oleksid rahul. Kui aga seksitakse vähem kui kord kuus, tuleks partneriga rääkida, kas ehk kumbki teist sooviks seda tegelikult rohkem.
Nad puudutavad teineteist ka niisama.
Ei, nad pole need tüütud edvistajad, kes lihaleti ootejärjekorras teineteisele keelt kõrva ajavad. Aga nad on sellised, kes võivad teineteist täiesti ilma põhjuseta kallistada, ajaviiteks teineteist masseerida ja kodus teleka ees ameleda ilma, et peaks tundma kohustust selle järel magamistuppa suunduda. «Puudutamisel on viis erinevat astet ja parimates abieludes praktiseeritakse neist vähemalt nelja,» ütleb doktor Barry McCarthy. «Paljudel paaridel on vaid kaks läheduse väljendamise meetodit: seks või mitte midagi. Ja kui ongi nii, siis enamasti jääb peale «mitte midagi». Miks? Kui suudlusele või õlamassaažile järgneb alati seks, siis võib olla, et partnerid hakkavad teineteise puudutamist vältima, kui nad vahekorda ei taha.»