Mäng mängu ilu pärast ei ole ainult meeste privileeg. Leidub ka naisi, kes lihtsalt naudivad mängu õnnestumise elevust ja sellega kaasnevat võimutunnet. Erinevalt meestest ei kipu naised kihlvedusid sõlmima ega aja muru peal palli taga, vaid mängivad teiste inimeste tunnete ja eluga. Nende hulka kuuluvad «aitajad», kes teiste elu korraldavad, «võrgutajad», kes tunnevad ennast võimsana, kui on suutnud mõne mehe ümber oma sõrme keerata, ja muidugi ka need, kes ei oska elust ilma rammusa intriigita rõõmu tunda. Ja siis veel need, kes mängivad puhtalt igavusest. Tagajärgede käes kannatavad jälle kõik osalised, isegi need, kes ei teadnudki, mis mäng käib, või et midagi üldse toimub. Sellised mängud murravad südameid, rikuvad elusid, külvavad vimma ja usaldamatust, mürgitavad õhu.
Õnneks on veel mängivaid naisi, küll väike vähemus, kes ei mängi ühelgi mainitud põhjusel. Nad mängivad selleks, et õpetada, juhatada, suunata. Nagu targad kooliõpetajadki teevad õppimise just mänguga haaravaks. Nagu näitlejad, kes räägivad näitemängu kaudu lugusid.
Sellised mängivad naised on diplomaadid, kes oskavad oma mõtteid ja nõuandeid esitada eriti isuäratavas garneeringus. Need vaimuvalged ja südamelt targad naised on olnud ja on kaelaks tähtsatele peadele, kes juhivad perekondi ja riike. Just sellised «peakeerajad» on toetanud impeeriumite sündi, dünastiate esilekerkimist ja suuri muutusi ühiskonnas.
Just sellised naised, kelle ametikirjeldus tavaliselt lavalaudadel või tahvli ees seismist ette ei näegi, kasutavad mängu kõigi hüvanguks.
Kahjuks ei aita teadmine, miks naised mängivad, mõista nende mängude reegleid. Igal juhul edu teile nende väljanuputamisel!