Valetamisteemalise raamatu autor Susan Shapiro Barash ütles: «Naised kaaluvad valetamise ja aususe plusse ning miinuseid. Sageli jõutakse järeldusele, et väiksed valged valed on neile kasulikumad kui ausus.» Naine võib valetada kaastundest või soovist sulle meele järgi olla, samas tuleb tunnistada, et keegi ei taha suhtes olla valetajaga. Millal tasuks naise sõnadesse ettevaatlikult suhtuda? Sellest kirjutab MSN Living.
1. «See kleit oli allahinnatud.»
Ilmselt siiski ei olnud. Naise jaoks tähendab raha säästmine («Ma ostsin selle poole hinnaga!») seda, et osa rahast jäi ju alles ja seetõttu väheneb ka võimalus, et mees tema peale väga pahaseks saab. «Naised usuvad tihtilugu, et mehed hindavad neid raha kulutamise järgi ja võivad mõelda, et mõned naise ostud on rumalad või mõttetud,» selgitas kohtingutreener DeAnne Lorraine.
2. «Ma olen maganud kahe mehega.»
Tõenäoliselt oli neid mehi kokku neli. Enamik naisi on võimalised ekspartnerite nimesid ette vuristama sama kiiresti kui mehed näiteks jalgpallimeeskonna liikmete omi. Seega pole väga usutav, et naine «unustab» mainida mõnda ülikooliaegset peigmeest. «Naised muudavad sageli oma eeliste partnerite arvu väiksemaks, sest nad tahavad jätta muljet, et on rikkumata või süütud,» sõnas Barash. Lorraine soovitas aga naise eelmiste partnerite arvu kahega korrutada, sel viisil peaks saama realistlikuma arvu.
3. «Ma ei taha midagi meie aastapäeva puhul.»
Jah, ega sina ka tegelikult ju suurest lotovõidust unista. «Me ütleme tihtilugu seda, mida me usume, et kallim kuulda tahaks,» lausus Barash, «aga siis juhtub tavaliselt nii, et naise kibestumine vaid kasvab.» Tõlge: naine võib öelda, et ta ei taha mingit kingitust, kuid tegelikult ootab, et sa üllataksid teda sületäie rooside ja kalli käekotiga, mida ta ammu tahab. «Naised ei taha jätta muljet, et nad vajavad või nõuavad meestelt midagi. See võib tunduda tobe, aga me tahame, et kallim loeks meie mõtteid. Naised eeldavad, et mehed on piisavalt intuitiivsed, et aru saada, millal naine ootab kingitust,» ütles Lorraine.