Probleemid paarisuhtes tekitavad psühholoogi selgitusel pingeid nii üldiselt kui ka igas pereliikmes eraldi.
«Lapsed õnnelike paarisuhetega peredest saavad emotsionaalselt paremini hakkama nii kooli kui sõpradega. Uuringud näitavad ka seda, et õnnelike paarisuhetega perekondades on inimesed tervemad, eluga rahulolevamad, tulevad eluga paremini toime ja nad teenivad ka rohkem raha,» tõi ta välja.
Psühholoog toonitas oma ettekandes, kui palju lapsed oma vanemate pealt õpivad. Tema sõnul oleme me rohkem oma vanemate moodi, kui võib-olla tahaksime ja suhtemustrid korduvad erinevates põlvkondades.
«Milliseid mustreid või oskusi tahaksime me oma lastele edasi anda? See on müüt, kui öeldakse, et õnnelikus paarisuhtes tülisid või kriise ei ole. Need, kes nii ütlevad, valetavad, või ei julge iseendale ausalt otsa vaadata. Kõikides suhetes on probleeme ja kriisisituatsioone. Kõikidel paaridel on ka selliseid hetki, kus nad on koos lihtsalt selle pärast et peab, mitte ei taha koos olla. Probleem on siis, kui see tunne on pidev.»
Maikalul on kahju, et inimesed lähevad lahku, kui tulevad keerulised ajad. Öeldakse, et ei tea, mida tuleb teha. «Üks oluline asi on paarisuhte väärtustamine üleüldse, nii inimestena kui ühiskondlikul tasemel. Et me ei räägi ainult tagajärgedest, vaid oskaksime ka näha põhjuseid. Et me ka ühiskondlikul tasemel oskaks panustada, et inimesed oskaksid hoida üksteist. See on suhte hoidmise oskus,» leidis ta.