Päevatoimetaja:
Heidi Ruul
Saada vihje

Kolm märki, et peaksid vallaline olema

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Naine
Copy
Artikli foto
Foto: SCANPIX

Inetu lahkumineku või lihtsalt halva õhtu tõttu on ilmselt paljud tõotanud, et ei lähe niipea vastassoo esindajatega välja. Äkki tasuks sellest tõotusest ka kinni pidada ja suhetesse paus teha?

Pärast lahkuminekut oleks kõige mõistlikum oma üksiolemist uuesti defineerida, seades omale uusi eesmärke ja sihte, mitte ajalisi piiranguid. Iga inimene saab raskustest üle omal ajal, seega pole mõtet hoida kinni mingist suvalisest kuupäevast. Mõnikord on aga mõistlik eesmärkide seadmise asemel võtta vastu otsus, et loobud mõneks ajaks suhetest, kirjutab Women's Health Magazine.

Millal seda aga teha? Suhteekspert Rachel A. Sussman jagas nõu, millal tuleks suhetesse paus teha ja vallalise elu nautida.

Kui sul oli inetu lahkuminek või lahutus

Pikaajalise suhte käigus koged palju erinevaid emotsioone ja pärast lahkuminekut võib olla raske edasi liikuda, et kellegi uuega tutvuda. Sussmani sõnul tuleks pärast pika suhte lõppu võtta aeg maha ja veidike üksi olla. Ent kui kaua võiks pärast lahkuminekut vallaline olla, seda ei saa keegi ette öelda.

Sussman ütles, et näeb pidevalt inimesi, kes on pool aastat kuni aasta vallalised olnud, kuid pole ka siis veel valmis n-ö uuele ringile minema. Tema hinnangul võiks inimene tunda, et ta on vähemalt 80 protsenti paranenud eelmise suhte tekitatud haavadest. Kui tunned, et sul on veel eksi vastu tundeid, siis peaksid veidike pikema pausi tegema.

Kui sul on emotsionaalselt raske eluperiood

Kui su elus on keeruline periood - oled depressioonis, sul on mõni sõltuvusprobleem või sa pole oma kehaga rahul -, siis peaksid võtma aja, et iseendale keskenduda, mitte uusi suhteid otsima. Kohtingule minnes tahad ju endast parimat muljet jätta, aga seda on raske teha, kui sa end hästi ei tunne. Sussmani sõnul tuleks suhet otsima hakata siis, kui tunned end hästi ja su elus on parajasti hea periood.

Kui sulle tundub, et sul lihtsalt ei vea partneri otsimisega

Kui viimastel kohtingutel on su kaaslaseks olnud mehed, kes ei ole just kõige parem partii, siis võib-olla mõjub see sinu jaoks motiveerivalt, sest edasi saab ju vaid paremaks minna, kas pole? Sussmani sõnul peaks sellises olukorras aga veidike ettevaatlik olema, sest see võib olla märgiks, et peaksid aeglasemalt võtma.

Ilmselt oled kuulnud, et hullumeelne on teha pidevalt sama asja, kuid oodata erinevaid tulemusi. Sussman ütles, et see kehtib ka kohtingutemaailmas. Kui sulle tundub, et sinu teele on sattunud vaid kõige hullemad kaaslased, siis ära jätka selliste meestega väljas käimist, vaid tee kohtingutesse paus. Küsi endalt, miks need kohtingud pole sinu jaoks toiminud; kas sa oled nende meestega ikka õigel moel tutvunud; kas sa ise oled endast parima andnud, et mehele muljet avaldada. Eesmärgiks on hinnata kahju enne, kui raiskad liiga palju aega mõttetutele kohtingutele. 

Tagasi üles