Kadri Mägi sõnul on Eestis palgalõhe suurimaks mõjutajaks horisontaalne segregatsioon. «Maakeeli tähendab see seda, et naised ja mehed töötavad erinevates sektorites ja naised on valdavalt nendes sektorites, kus palgatase on madalam. Need on klienditeenindus, sotsiaaltöö, haiglad, õpetajad, lasteaiakasvatajad,» tõi ta mõned näited.
Lisaks on aga Mägi selgitusel oluline aspekt vertikaalne segregatsioon ehk see, kui naised töötavad küll meestega samas sektoris, ent palgatasemed on väga erinevad. Sõltuvad need ametikohast ja sellest, et ka ühel ametikohal on meeste ja naiste palgad erinevad. Sageli töötavad Mägi sõnul mehed ja naised ühes valdkonnas erinevatel ametikohtadel, naised reeglina madalamatel ametikohtadel ja mehed kõrgemal.
«Probleem on see meie arust seepärast, et Eesti naine on väga suures vaesusriskis. Töötades sektorites, kus palgatasemed on madalamad, siis kaasneb sellega ju terve rida sotsiaalseid probleeme,» nentis ettevõtja ja viitas demograafilistele näitajatele, mille järgi on Eestis rohkem naisi ja nende seas ka rohkem üksikvanemaid.
«Kaudselt viib see selleni, et need lapsed on suuremas vaesusriskis ja nendel lastel on väiksemad arenguvõimalused,» tõi Mägi välja. «See on ka seotud koduvägivallaga – kui ikka naise sissetulek on väike, siis oma kahe lapsega ikkagi vägivallatseva mehe juurest ära ei koli. Lihtsalt finantsiliselt ei ole see mõeldav.»
Kui elukaardil edasi minna, siis jõuab Mägi selgitusel mõju ka pensionini. «Madalama palga pealt saad ka madalamat pensioni. Nii et vaesus käib naisega terve elutsükli jooksul kaasas ja see on see, millele me tahaks eriti tähelepanu pöörata.»