Märkasid, et keegi müüb internetis sinu unistuste Chaneli kotti sellise hinnaga, mida saaksid endale lubada? Kui sa ei taha kalli hinna eest saada odavat võltsingut, siis pane tähele neid märke.
Kuidas teha kindlaks, et ostad brändikauba, mitte võltstoodangu?
Hind on liiga hea, et olla tõsi
Disainerkaupadel on teatud hinnapiir, millest pole keegi naljalt nõus alla laskma. Kui märkad mingit toodet, mis on üllatavalt odav, siis on tegu pigem võltsinguga, kirjutab Ivillage.
Tee natuke detektiivitööd
Mainekal ja seaduspärasel ettevõttel on veebipoes olemas kõik olulised ja jälitatavad andmed – näiteks postiaadress ja telefoninumbrid, kuhu kliendid saavad helistada. Kui müüja kontaktandmed on puudulikud, on sel selge põhjus. Nad ei taha, et pettunud klient saaks nendega ühendust võtta. Kõige lihtsam on müüja kohta Google’i otsingu abil rohkem infot leida. Nõnda peaks esile tulema ka varasemaid kaebusi või tehingu kiitusi.
Märka pisiasju
Kui ostad kasutatud eseme, siis tee enne eeltöö ja otsi võimalusi, kuidas sa saaksid eseme autentsust kontrollida. Uuri müüjalt näiteks valmistamiskuupäevade ja sellekohaste templite, hologrammide kohta. Küsi, millised näevad välja toote õmblused. Müüja vastused võivad reeta, kui palju ta sellest tegelikult teab. Veebipoes, kus müüakse kallist luksuskaupa, peaks töötama inimesed, kes oskavad sellistele küsimustele ammendavalt vastata.
Välimus on oluline
See on küll olukord, kus sul on õigus hinnata raamatut selle kaane järgi. Kui veebipood, kus luksuskaupa müüakse, näeb väga halb välja või kui seda on eriti ebamugav kasutada, siis võib see olla halb märk, mis näitab, et veebileht on n-ö kiiruga kokku klopsitud. Kvaliteetne koduleht on kallis ja petturid ei jaksa tõenäoliselt sellesse investeerida.
Ära võta kogu riski enda kanda
Osta oma kaup sellisest poest või portaalist, kus on turvaline maksesüsteem. Kui võimalik, eelista ettevõtet individuaalsele müüjale. Firma tausta on sul ka kergem uurida.