Tüdrukute tööpäevad venisid topelt pikemaks, kuid palk, mida nad said, oli napp. «Lõpuks ütles baariomanik, et see korter on mõeldud elamiseks ühele inimesele, ja tahtis meid eraldada. See mulle ei meeldinud, läksime ka sealt minema. Töötasin veel kolmes baaris ja igal pool oodati muud kui seda, et ma oleks ettekandja,» selgitas Katrin. «Mul on hea meel, et lõpuks Kreekast tööorjusest pääsesin, aga jäin ikka kõvasti miinusesse. Helistasin koju, et ema saadaks raha lennupileti ostmiseks. Kõik see, mida seal teenisin pluss Eestist saadetud raha kulus ära, kätte ei jäänud midagi.»
Katrinil läks kokkuvõttes tõesti veel hästi, sest tüdrukud, kellel polnud lähedasi, kes kojusõidu raha saadaks, andsid alla ja hakkasidki baariomaniku tahtmist tegema. «Minu sõbranna toanaaber läkski lõpuks ühe kliendiga koju,» mainis Katrin.
Kes välismaale tööle ihkab, võiks Katrini sõnul kõigepealt mõelda, kas helget tulevikku pakkuvad töökuulutused ka tegelikkusele vastavad. Kindlasti tasub tööandjate tausta kontrollida ja lepingut nõuda.
Esmase kontrolli saab tööandja kohta teha, otsides maksuameti kodulehelt, kas firma on maksuvõlglane. Kui on, siis on see esimene märk, et Eesti ettevõtte tausta tuleks põhjalikumalt kontrollida. Samuti võiks kahtlust tekitada see, kui alguses on aega küll, aga äkki läheb nii kiireks, et ei jõuta eelnevalt töölepingut saata.
«Kohapeal on töölepingu muutmine alati keerulisem juba keelebarjääri tõttu,» selgitas Blumberg. «Samuti tasub lasta juristil leping üle vaadata, et pärast ei oleks vaidluse kohti.»