Pereelu kvaliteedi arendamisel tuleks tähelepanu pöörata järgmistele aspektidele paarisuhtes:
Turvalisus paarisuhtes. See tähendab võimalust turvalises suhtlussituatsioonis väljendada oma tundeid, mõtteid, arvamusi.
Ootused paarisuhtes. Inimesed on sageli oma paarisuhtes rahulolematud, kuna nende ootused ei ole täitunud. Saage rohkem teadlikuks oma pere-eluga ja paarisuhtega seotud ootustest ja õppige julgelt ka oma ootustest rääkima. Mõistlik on ära tunda ja teha vahet realistlikel ja ebarealistlikel ootustel.
Erinevused paarisuhtes. Me tuleme paarisuhtesse erineva taustaga peredest ja oleme ka inimestena küllaltki erinevad. Teadvustage erinevusi paarisuhtes ja õppige nendega toime tulema selliselt, et need pigem rikastaksid kui hävitaksid paarisuhet läbi negatiivsete hinnangute, mida me sageli erinevuste korral andma kaldume.
Konfliktimudelid, mis mõjuvad suhtele hävitavalt. Erimeelsused ja eriarvamused paarisuhtes on normaalsed, kuid määravaks saab see, kas nendel lastakse kasvada pidevaks sõnasõjaks, teineteise alavääristamiseks, vastastikuseks haiget tegemiseks, või mitte. Vältige erimeelsuste korral eemaletõmbumist ja soovimatust tegeleda teisele osapoolele oluliste teemade või küsimustega. Samuti mõjub suhtele laastavalt teise inimese tegudele, mõtetele või reageeringutele negatiivse tähenduse sisselugemine.
Vastastikune ärakuulamine ja mõistmine. Inimese üks peamisi emotsionaalseid vajadusi on saada ära kuulatud ja mõistetud. Emotsionaalsest lähedusest, teineteise mõistmisest ning vastastikkusest aktsepteerimisest saab paarisuhtes alguse ka kõik ülejäänu.
Varjatud teemad ja peidetud probleemid. Õppige omavahel suhtlema ka emotsionaalselt ebamugavatel ja rasketel teemadel.
Probleemide lahendamine. Õigete lahenduste korral väljuvad keerulistest olukordadest võitjatena kõik osapooled.