Ühelt poolt vaadatuna ei ole beebit vaja üldse sageli pesta - ta ei rooma ja sööb ainult emapiima - seega ta ei määri ennast eriti. Soe vesi meenutab talle aga emaüsa ning selle turvalisust. See rahustab last ja ta saab vannis ennast mõnusasti liigutada ning oma lihaseid ja hingamisteid treenida. Samuti aitab see tal temperatuurimuutustega harjuda. Lisaks on see suurepärane võimalus koos aega veeta ja uusi emotsioone kogeda, kirjutab Emmede Klubi.
Põhimõtteliselt võib vanni teha igal ajal. Õhtuti võib see olla lihtsam, aga seda ei pea ilmtingimata õhtul tegema, kui teie perele oleks hommikud paremad. Sageli söövad beebid peale vanni kõhu täis ja lähevad magama - magades väga hästi. Võib ka juhtuda, et beebi ei taha peale vannitamist magada. Milline on sinu beebi? Sel juhul võid proovida ka hommikuti vannitamist.
Oluline! Ära vannita beebit liiga pikalt. Esimesel elukuul võiksid piirduda 10 minutiga, hiljem võib laps pikemalt vannis sulistada.
Esimene valik on ikkagi beebivann. Selle puhul on ettevalmistamise protsess lühem, kuid samas ei saa laps seal väga vabalt liigutada. Teine variant on kasutada täiskasvanute vanni. Nii saab beebi käte-jalgadega vehkida nii palju, kui tahab. Sa võid ka koos beebiga vanni minna.
Selle nõuande puhul mõtle kriitiliselt - iga laps on erinev ja mis ühe lapse puhul töötab, ei pruugi teisele üldse sobida. On lapsi, kes naudivad 36-37-kraadist vett, aga on ka neid, kes eelistavad 33-34 kraadises vees sulistada. Üldiselt, mida jahedam vesi on, seda aktiivsem beebi on. Ta ei väsi nii kergelt. Kui sul ei ole vannitermomeetrit, võid temperatuuri ka küünarnukiga testida.